Policie od pátečního rána identifikuje oběti tragické události, která se stala v budově Filozofické fakulty UK.

První z oznámených obětí byla ředitelka Ústavu hudební vědy FF UK Lenka Hlávková. Ústav informaci sdělil se svolením její rodiny.

Hlávková se Ústavu hudební vědy zaměřovala na dějiny hudby před rokem 1600 a výzkum hudební kultury střední Evropy v pozdním středověku. Byla i absolventkou FF UK, kde vystudovala hudební vědu. V roce 2019 byla zvolena členkou Evropské Akademie věd a umění.

Atletický oddíl ze Staré Boleslavi zveřejnil na sociální síti, že obětí tragického útoku se stala i dvacetiletá studentka archivnictví a bohemistiky Klára Holcová, která patřila mezi odchovance oddílu. „Klára zůstane zapsaná nejen v historii celé České atletiky, ale zůstane především navždy v našich pamětích a srdcích,“ vzpomínají staroboleslavští atleti na několikanásobnou medailistku Mistrovství České republiky.

Se smutnou zprávou přišel na facebooku i Sbor dobrovolných hasičů Velichovky. Mezi oběti střelce patří i jeho členka, studentka Aneta Richterová. „Usměvavá a za všech okolností vždy upřímná kamarádka a aktivní členka našeho sboru, našeho týmu… Byla součástí každého jednoho z nás,“ napsali velichovští hasiči na sociální síti.

Pietní místo u pardubické univerzity je vzpomínkou na další z obětí pražské tragédie, profesora Jana Dlaska. Významný odborník na finskou a švédskou literaturu, který pocházel z Pardubic, vyučoval v Oddělení finských studií Ústavu obecné lingvistiky Filozofické fakulty Univerzity Karlovy v Praze. O Dlaskově úmrtí informoval jeho kamarád Martin Valášek na sociálních sítích.

Jan DlaskJan DlaskZdroj: HBL.fi

Další obětí je studentka Magdalena Křístková, studentka komunikace neslyšících z Roztok. Milá, schopná, činorodá, tak na ni vzpomínají ve městě, odkud pocházela. Bolestné oznámení zveřejnila na facebooku tamní radnice.

Obětí střeleckého útoku, jejíž identitu svolila zveřejnit rodina, je Lucie Špindlerová. Studovala v 1. ročníku češtinu v komunikaci neslyšících. Špindlerová zároveň pracovala jako korektorka Lidových novin.  

Čtyři oběti střelby pocházejí z jižních Čech. Tři dívky a jeden muž zde před nástupem na Filozofickou fakultu UK studovali na gymnáziích. 

Město Suchdol nad Lužnicí potvrdilo, že obětí střelby na univerzitě se stal také jeden z místních občanů. „S hlubokou lítostí, na základě informací rodiny a s jejím svolením oznamujeme, že jednou z obětí útoku na Filozofické fakultě Univerzity Karlovy ve čtvrtek 21. prosince je i občan našeho města Adam Jurák. Vyjadřujeme upřímnou soustrast rodině a všem blízkým. Je nám nesmírně líto mladého života,“ uvádí město na svém oficiálním facebookovém profilu.

U tří dívek z jižních Čech si rodiny nepřály zveřejnit jejich identitu.

K obětem vraha je pak třeba připočíst i nevinné, kteří zemřeli mimo fakultu. Otce s dvouměsíční dcerou zabila zbraň,, kterou policie našla ve střelcově domě. A v něm byl nalezen i zavražděný otec střelce.

Vše o střelbě na filozofické fakultě najdete zde.