Tuningový sraz v Praze není ojedinělou událostí, jeden takový se konal o víkendu v noci ve Štěrboholech, kde bylo kolem dvou stovek vozidel. Na akci dohlíželo několik policistů. Všechny řidiče policie zkontrolovala a ztotožnila.

„Z informací poskytnutých pražským policejním ředitelstvím vyplývá, že po skončení akce bylo ukončeno i opatření v daném místě s tím, že akce skončila a její účastníci se rozjíždějí. Pražská policie neměla jakékoliv indicie, že by setkání mělo pokračovat na jiném místě v Praze či mimo ni," řekl policejní mluvčí Jozef Bocán. Vozidla se ale nečekaně přesunula do Jičína, kde způsobila velký rozruch.

Pozůstatky nočního driftování asi padesátky aut na Valdštejnově náměstí v Jičíně.
Noční pozdvižení v Jičíně. Driftování na Valdštejnově náměstí vzbudilo půl města

Když policie v Jičíně dorazila na místo, vozidla se již rozjížděla a část z nich zamířila zpět do Prahy. Tam podle kamerových záznamů na tři minuty zastavila provoz na Nuselském mostě.

Na situaci policisté reagovali na základě přijatého oznámení vysláním hlídek na místo. Ani o tomto záměru ale policisté nevěděli předem. Policie nyní vyhodnocuje všechny dostupné materiály a kamerové záznamy a také zjišťuje totožnost účastníků, kteří porušili předpisy, aby jejich činy byly následně řešeny v rámci správního řízení.

Nelegální tuningový sraz ve Štěrboholech 14. ledna 2023.
Video: V Praze se konal nelegální sraz tuningových aut. Policie rozdávala pokuty

„Na základě těchto zjištění budeme do budoucna přijímat rozšířená opatření, která budou spočívat zejména v důsledném monitoringu pohybu účastníků i po skončení akce," dodal Bocán.