„Smluvní strany se dohodly, že celková dodávka bude plněna v pěti dílčích dodávkách po 160 kusech smaltovaných uličních tabulí," píše se v dokumentu, který schválili radní.

Nové cedule se objeví v centru Prahy, například na Hradčanech, Novém i Starém Městě nebo na Vinohradech. Umístěny ale budou i na Hájích a Chodově na Jižním Městě nebo ve Stodůlkách a na Černém Mostě.

Kolik cedulí bude potřeba 

Pro některé z vybraných ulic bude město potřebovat hned několik cedulí. Je to případ například Strážovské ulice v Radotíně, Babákovy ulice na Chodově nebo Kačenkové ulice v Pitkovicích, kde to bude vždy po třech cedulích. V Lipencích v ulici U Berounky jich pak bude třeba dokonce pět.

Praha zaplatí v příštích čtyřech letech za cedule s názvy ulic maximálně 11 milionů Kč bez DPH. Vedení města schválilo v březnu rámcovou smlouvu se čtyřmi společnostmi.

Tendr na cedule 

Jakmile bude Praha některou z cedulí poptávat, vypíše stejně jako nyní tendr, v němž budou firmy soutěžit. Objednávka bude uzavřena s tou společností, která nabídne nejnižší cenu. Každá z dodaných cedulí musí mít konkrétní parametry, které určilo město.

Doplnit chybějící cedule zamýšlelo vedení města už za primátora Tomáše Hudečka (tehdy TOP 09) na konci roku 2013. Město plánovalo čtyřletou zakázku na více než 12 tisíc cedulí. Magistrát ale tehdy firmu nevybral.

Čtěte také: Instalace zákazových značek pro jezdce segway potrvá až měsíce