Po narození mládě vážilo 135 gramů a chovatelé ho museli zpočátku kvůli nedostatku mateřského mléka dokrmovat. V současné době má Šiška přes 1700 gramů, chovatelé ji dvakrát denně krmí luskouní kaší, jejíž základ tvoří larvy včelích trubců.

Podle zástupců zahrady mladá luskounka obratně šplhá ve větvích expozice v Indonéské džungli a za nedlouho bude tak velká, že ji matka neuveze na svém hřbetu.

"Odchov Šišky je zásadní nejenom proto, že byl spojen s řadou úskalí, ale také z toho důvodu, že jde o první mládě luskouna odchované v Evropě," uvedl ředitel zoo Miroslav Bobek a současně zdůraznit, že tito šupinatí savci žijící v subsaharské Africe a jižní Asii jsou vysoce ohrožení nelegálním lovem a obchodem.

Pražská zoo pár těchto savců získala před rokem z tchajpejské zoologické zahrady na základě partnerské smlouvy mezi Prahou a tchajwanskou metropolí. Šiška se narodila 2. února samici Run Hou Tang.

Samička luskouna krátkoocasého narozená v Zoo Praha je prvním mládětem těchto jediných šupinatých savců světa v Evropě.
Samičce luskouna Šišce je pět měsíců. První mládě narozené v Evropě dělá pokroky

Chov luskounů je poměrně náročný hlavně kvůli zajištění dostatečného množství vhodné potravy. V přírodě luskouni používají při získávání potravy silné drápy, kterými rozhrabávají mraveniště a termitiště. Kořist pak vybírají lepkavým jazykem. V zoo denní krmná dávka pro jednoho luskouna obsahuje mimo jiné 100 gramů včelích larev, moučné červy, směs pro hmyzožravce, jablko, žloutek, zeminu a další přísady.