Do začátku mistrovství světa v ledním hokeji zbývá už necelý měsíc. Českou republiku od 10. do 26. května zaplaví tisíce hokejových nadšenců.

Tato velká akce ale jistě přiláká podvodníky, kteří se budou snažit podvést mnoho lidí prodejem falešných či opakovaně prodaných vstupenek na zápasy.

Z tohoto důvodu kriminalisté z oddělení kybernetické kriminality spolu s dalšími odděleními připravili projekt, týkající se právě podvodného prodeje vstupenek.

Štábní vůz pro oběti podvodníků

Policisté nabádají fanoušky, aby vstupenky zakupovali pouze u oficiálních prodejců a ne na jiných stránkách či takzvaně z druhé ruky.

Pro ty, kteří ale podvodníkům naletí, bude v době konání MS u O2 arény každý den k dispozci velké policejní štábní vozidlo. Stejné opatření bude připravené pro fanoušky i v Ostravě.

Příprava a upozornění policie na MS v hokeji. | Video: PČR

„V případě, že se některý z fanoušků nedostane do arény, protože má falešnou vstupenku, nebo vstupenku, se kterou již někdo do arény prošel, může za námi přijít přímo před O2 arénu. Policisté na místě od poškozených zjistí, kdy a jakým způsobem jejich neplatné vstupenky zakoupili," sdělila policejní mluvčí Eva Kropáčová.

Na místě bude také několik jazykově vybavených policistů, kteří přijmou onámení i od návštěvníků ze zahraničí. Součástí policejního týmu, který bude u arény k dispozici, budou i specialisté z oddělení kybernetické kriminality.

Po oznámení kriminalisté okamžitě pomohou se zajištěním elektronických důkazních materiálů a začnou pracovat na odhalení pachatele daného protiprávního jednání.

„Ještě jednou bychom rádi v této souvislosti apelovali na všechny občany, aby vstupenky kupovali pouze u oficiálních prodejců a nepodstupovali riziko spojené s nákupem lístků na sociálních sítích nebo na internetu!," uzavřela Kropáčová.

Příprava a upozornění policie na MS v hokeji. | Video: PČR

Policisté zároveň žádají, aby fanoušci nezapomněli na slušnost jak při zápasech, tak při cestování na ně a dodržovali přepravní řád v MHD. A nezapomeňte dávat pozor i na sebe a své osobní věci.

"V době konání šampionátů budou společně s vámi městskou hromadnou dopravou na zápas proudit tisíce lidí a mezi nimi nebudou chybět ani nechvalně známí nenechavci, tak budťe na své věci opatrní," upozorňuje policejní mluvčí Richard Hrdina.

A zároveň apeluje i na ty, kteří cestují na zápas svým vozidlem, aby nenechávali své cennosti v autě, cokoliv viditelného totiž může přilákat případné zloděje.

Příprava a upozornění policie na MS v hokeji. | Video: PČR

Kdy hraje Česko?

Šampionát odstartuje v pátek 10. května a skončí finálovým zápasem v neděli 26. května. Češi vstoupí do turnaje hned první hrací den.

- pátek 10. května Česko x Finsko od 20:20.
- sobota 11. května Česko x Norsko od 20:20
- pondělí 13. května Česko x Švýcarsko od 20:20
- středa 15. května Česko x Dánsko 16:20 
- pátek 17. května Česko x Rakousko 20:20
- sobota 18. května Česko x Velká Británie 20:20
- úterý 21. května Česko x Kanada 16:20