Zkuste si tipnout jméno místa na fotografiích! Rozluštění tohoto kvízu přineseme spolu s další fotografickou hádankou v příštím díle. Zároveň vám prozradíme i několik zajímavostí spojených s místem, ulicí či budovou, kterou jste měli poznat.

Proto se s námi vydejte na místa hodně známá, ale třeba i netradiční, která jste cestou po hlavním městě míjeli bez povšimnutí nebo jste na nich nikdy nebyli.

Řešení minulého kvízu

V minulém kvízu jste měli poznat Křižíkovu ulici. Najdete ji v Praze 8 v Karlíně.

Křižíkova uliceKřižíkova uliceZdroj: Deník/Lucie ŠtrachováV ulici, která od povodní v roce 2002 zažila nebývalý rozvoj, najdete na příklad dům, kde sídlil ateliér sochařsko-štukatérské firmy Rákosník.

Ovšem dnes se do této ulice chodí za kávou, vínem či kulturou. Koncerty se odehrávají ve Foru Karlín, sídlí tu několik podniků, kam chodí nejen lidé z okolních kanceláří, ale váží sem cestu zákazníci i z jiných částí Prahy. 

Loni dokonce magazín Time Out označil Křižíkovu ulici za 11. nejzábavnější ulici světa.

Poznáte, o jakou ulici jde?
Fotokvíz: Poznejte ulici v metropoli

„Oslovili jsme 27 000 obyvatel velkých měst a místních odborníků s dotazem, která ulice je aktuálně nejlepší, zkrátka nejvíc trendy. Hlavními kritérii byly jídlo, zábava, kultura a místní komunita,“ prozradila redakce magazínu. Zvítězila Smith Street v Melbourne, druhá byla Passeig de Sant Joan v Barceloně, třetí South Bank v Londýně.

„Elegantní secesní fasády a půdní vestavby se střídají s ošuntělými činžáky. Starousedlíci se tu prohánějí se svými psy, zatímco pracovníci nadnárodních společností popadají vietnamské sendviče nebo gruzínské khachapuri, než se vrhnou zpět do nablýskaných přestavěných továren,“ popisuje Time Out jednu z hlavních karlínských tříd.

Poznáte o jakou ulici jde a v jaké čtvrti ji najdete?
FOTOKVÍZ: Poznáte ulici v hlavním městě?