Akce se bude konat v šesti regionech. Jako první otevře své dveře specializované centrum v Městské poliklinice Praha a to 1. června v 15 hodin. 

Lékaři návštěvníkům vysvětlí, jak funguje péče ve specializovaných centrech a jaká léčba je nyní dostupná. Dále představí své aktivity organizace Migréna-help. Mluvit o tom, jak zvládnout migrénu v práci bude kariérová poradkyně, která s migrénou sama bojuje. 

close Bolesti hlavy mají různé příčiny a různé způsoby léčby. info Zdroj: Shutterstock zoom_in Bolesti hlavy mají různé příčiny a různé způsoby léčby.

Setkání se specialisty mají za cíl zlepšit povědomí o specializované péči a propojit pacienty s odborníky, kteří jim dokáží pomoci. Konzultace budou pro zájemce k dispozici bez předchozího objednání a nebude k nim třeba ani doporučení neurologa, bez kterého se lidé do centra běžně nedostanou. Budou trvat 15 minut a budou zcela zdarma.

Další specializovaná centra otevřou své dveře o dva týdny později a to 14. června centrum v Nemocnici Teplice a další čtyři nemocnice v Čechách i na Moravě v podzimních termínech.

Další detaily lze nalézt na webových stránkách dnů otevřených center pro léčbu migrény.

Časový harmonogram akce:

- 15:00–15:15 Představení odborníků z centra a jak to v centru funguje
- 15:15–18:00 Možnost individuální konzultace s neurologem 
- 15:15–15:30 Seznámení s pacientskou organizací Migréna-help a jejími aktivitami
- 15:30–15:50 Kariérová poradkyně poradí, jak zvládat migrénu na pracovišti
- 16:00–17:00 Diskuse a sdílení příběhů s migrénou (paní Marie trpící migrénou a Migréna-help)

Migréna je závažné neurologické onemocnění, kterým trpí přibližně každý desátý človek- Dokáže sebrat až jeden pracovní měsíc ročně. Pulzující bolest hlavy doprovází série dalších příznaků, které mohou pacienta zcela paralyzovat a vyřadit z běžného života. Nejčastěji se jedná o nevolnost, citlivost na světlo a zvuky, komplexní únavu a zvracení. Je zásadní, aby lidé s migrénou byli v péči odborníka, který dokáže migrénu správně diagnostikovat a nabídnout jim nejvhodnější léčbu. K dispozici je dnes již cílená akutní i preventivní léčba.

Zdroj: omigrene.cz