U metra Ropid prodlouží intervaly v pracovní dny a na linkách B a C i o víkendu, a to na 7,5 minuty. Intervaly tramvajových linek se změní ve špičkách pracovních dnů na 10 minut a ve všední dny kolem poledne na 12 minut.

U takzvaných páteřních tramvajových linek číslo 9, 17 a 22 budou intervaly poloviční. Mimo provoz bude linka 4 a linka 16 pojede bude končit na Kotlářce. "Naopak zachován zůstane provoz linky 21 kvůli rekonstrukci Barrandovského mostu," uvedl Drápal.

Intervaly budou v pracovní dny i o víkendech delší také u autobusových linek. Mírné omezení bude ve špičkách pracovních dnů také na vybraných příměstských autobusových linkách s krátkými intervaly.

Proti loňskému roku se kvůli vlakové výluce nebude měnit provoz linek mezi Prahou a Kladnem.

| Video: Youtube

Na lince 555 budou o víkendu dva páry spojů delší o úsek Křivoklát – Nezabudice. Na lince 765 budou v provozu ráno tři vybrané spoje a odpoledne se interval upraví z 60 na 120 minut. Nepojedou školní linky ani školní spoje na příměstských a regionálních linkách.

"Z důvodu rostoucí poptávky bude od 1. července posílena také speciální linka AE z Hlavního nádraží na Letiště Václava Havla Praha. Dosavadní interval 30 minut bude celotýdenně mezi 07:00 a 20:00 zkrácen na 20 minut," dodal Drápal.

Od začátku prázdnin bude v příměstské dopravě také několika trvalých změn. Na lince 369 mezi Prahou a Mělníkem přibude o víkendu pět nových párů spojů a interval bude 30 minut. Na lince 535 se spoje vedené na území Pardubického kraje zkrátí o úsek Hlavečník – Bílé Vchynice.

V Kutné Hoře se všechny víkendové spoje převedou z linky 801 na 802 a nově pojedou přes centrum a kolem nádraží. Noční příměstská linka 954 z Vítězného náměstí do Holubic pojede o víkendových nocích do Kralup nad Vltavou.