Že MDŽ žije, potvrdila v pátek 8. března třeba i oficiální prezentace Pražské integrované dopravy na twitterové síti X, která zkratce MDŽ přisoudila nový význam: Mnoho Dobrého Ženám. Zveřejnila dokonce srdíčko v podobě dopravního plánu, zahrnujícího výběr stanic a zastávek s ženskými nebo alespoň květinovými názvy.

Schválně, na kolik takových si v Praze vzpomenete? Centrála PID jich napočítala přes deset: Ďáblice, Dívčí hrady, Divoká Šárka, Flora, K Fialce, Kateřinky, Květinková, Libuš, Marjánka, Nad Markétou, Pod Pekařkou, U Blaženky, Václavka a Venušina.

Na fór přistoupili někteří uživatelé v komentářích. „Chybí Dvorce,“ hlásil Josef Macák. A Královna chaosu, která se prezentuje slovy „hodně jezdím MHD a potkávám tam lidi“, se tázala: „Kde je Madlina?“ Vážně se pak k tématu vyjádřil Tonda alias Zoufalý barista: „Místo karafiátu všem ženám přeju dostupný potraty, stejný peníze za práci jako mají muži – a aby se nečekalo, že budou akorát stát u plotny.“

Na den žen na sociální síti nezapomněla ani řada dalších organizací. Třeba Dopravní podnik hl. m. Prahy nabídl fotogalerii vybraných kolegyň se slovy: „Přejeme krásný MDŽ všem ženám; nejen těm, které s námi cestují či u nás pracují.“ Tváře zaměstnakyň různého profesního zaměření, což ukázalo už jejich ustrojení, nabídla z kategorie dopravy třeba i Správa železnic.

V tomto případě se slovy: „Přejeme krásný Mezinárodní den žen plný lásky, síly a úspěchů!“ Na MDŽ nezapomněli například ani pražští hasiči. Ti na síti X ukázali předávání květin kolegyním ve službě: „Hasiči dnes sice všem rozvážet květiny nebudou, ale i tak přejí krásný Mezinárodní den našich i vašich žen.“