"Po volebním výsledku koalice Spolu v komunálních volbách do zastupitelstva hlavního města pokládám téměř za povinnost pokračovat ve své práci předsedy pražské ODS a na tento úspěch navázat," uvedl Benda.

Prvním místopředsedou zvolil sněm Vojtěcha Kosa, řadovými místopředsedy se stali pražská zastupitelka Lucie Kubesa, starosta Prahy 13 a pražský zastupitel David Vodrážka, zastupitel Prahy 9 Jan Poupě a městský zastupitel Tomáš Kaštovský.

Marek Benda (ODS). Archivní foto.
Marek Benda: Piráti se chovají jako vítěz. Hřib je povýšený

Pražská ODS získala po zhruba deseti letech post primátora, kterým se stal Bohuslav Svoboda (ODS). Občanští demokraté obsadili místa starostů i na řadě radnic městských částí. "V senátních volbách v roce 2022 naši společní kandidáti uspěli ve všech třech pražských senátních obvodech a posílili tak senátorské kluby vládní koalice," uvedl Benda.

Zdroj: Youtube

Regionální sněm zároveň vybral Vondru jako lídra do europarlamentu. "Má bohaté politické zkušenosti a je ideální volbou pro zastupování konzervativních hodnot na evropské úrovni. Věřím, že díky silnému lídrovi náš vliv na evropskou politiku vzroste," dodal Benda.

Komunální volby v Praze loni vyhrála koalice Spolu (ODS, TOP 09 a KDU-ČSL), která získala v 65členném zastupitelstvu 19 mandátů. Druhé skončilo ANO se 14 mandáty. Třetí Piráti mají 13 zastupitelů a Praha Sobě 11 mandátů. Pět zastupitelů má STAN, šestá SPD získala tři mandáty. V Praze vládne koalice Spolu, Pirátů a STAN.

Podcast Evropa pro Čechy
PODCAST: Evropská unie musí zrovnoprávnit jádro, říká Vondra