Úřad nabízí případným zájemcům o koupi nemovitosti opět termíny k prohlídce Paláce Broadway. Uskuteční se v červenci a v srpnu. Do 1. září musí zájemci o vstup do aukce složit kauci 20 milionů korun. V dražbě samotné bude minimální příhoz 200 tisíc korun.

ÚZSVM se pokusil o prodej nemovitosti v centru Prahy už čtyřikrát. Do aukcí v září 2021, loni v březnu, loni v srpnu a letos v březnu se pokaždé přihlásil jeden zájemce, nikdy ale nepřihodil k vyvolávací ceně. Úřad po každé neúspěšné aukci oslovil s nabídkou k prodeji současného nájemce, který ale nikdy přednostní právo na odkup nevyužil.

Funkcionalistická stavba architektů Bohumíra Kozáka a Antonína Černého z 30. let minulého století je mezi ulicemi Celetná a Na Příkopě nedaleko náměstí Republiky. Budova je tvořena třemi propojenými trakty. Patří k největším funkcionalistickým novostavbám v historickém jádru Prahy.

Nejprve sloužila pro potřeby italských pojišťoven a v části komplexu se nacházely byty. Po roce 1980 byla budova upravena k administrativním účelům. V suterénu budovy bylo v roce 1938 otevřeno kino s tehdy nejmodernějším projekčním a zvukovým zařízením. V současnosti prostory funkcionalistického paláce využívá Divadlo Broadway.

ÚZSVM v souladu se zákonem nabídl objekt poté, co ho převzal, nejprve jiným státním institucím. Žádná z nich ale o něj neprojevila zájem. Proto úřad hledá nového vlastníka prostřednictvím elektronické aukce.

| Video: Youtube

Prodej Paláce Broadway by se mohl stát největším prodejem v historii ÚZSVM. Dosud nejvyšší částku 790 milionů korun získal stát z prodeje areálu na náměstí Republiky v Praze a prodejem pražského areálu U Půjčovny, který se po 100 příhozech prodal za 355,1 milionů korun.