Hlavní roli v Srdcovce Prosek hraje Gambrinus Nepasterizovaná 12 z tanku, kterou mimo jiné vaří i mistr varny Zdeněk Polák už déle než 42 let a piva Gambrinus navařil už přes 27 milionů hektolitrů. Právě jeho silueta také je umístěna na zdi v Srdcovce.

Pivovarskou atmosféru interiéru podtrhují také nerezové tanky, siluety pivovarských, ale i trubky pivního vedení. Útulnou atmosféru dávají Srdcovkám interiérové prvky vyrobené ze starého dřeva. Srdcovka v sobě spojuje prostory dýchající historií s moderními technologiemi.

„Před pěti lety jsem si umanul, že bych tu chtěl jednou vytvořit klasickou českou pivnici s výborným pivem a tradiční českou kuchyní. Po pěti letech se myšlenka stala realitou. Do rekonstrukce jsme se pouštěli už s jistotou konceptu Srdcovka. Typickou sídlištní stavbu jsme zrekonstruovali od základů až po stropy,“ popsal vznik Alexandr Tauer.

„K pivu doporučujeme především naši specialitu: pomalu pečený vepřový bok bez kosti. Druhým trumfem pak je trhaný hamburger, žádné mleté maso, ale trhaná pečínka,“ shodují se šéfkuchaři Tomáš Tejral a Simona Fedincová.