Dům dětí a mládeže (DDM) Spirála na Praze 8 otevřel letos registrace na letní pobytové tábory pro děti už 25. ledna v 10 hodin dopoledne. „Vyprodání proběhlo u některých táborů v řádu minut, nebo nejdéle prvních hodin. Šestnáct táborů je plně obsazených s frontou čekajících náhradníků. Patnáct táborů má ještě volná místa,“ uvedla na dotaz Deníku recepční Marie Píchová.

Zájem je o výtvarné nebo sportovní zaměření

Hned po spuštění registrací zaznamenal velký zájem rodičů i Ivan Čermák z DDM Hobby centrum na Praze 4. „U velmi oblíbených táborů pro naše předškoláky evidujeme rychlost zápisů/obsazení kapacity v řádu pouhých minut. Je to vizitka dobré práce celého předškolního oddělení. Velmi rychlé naplnění kapacity je známkou kvality lektorů i u našich modelářských i lezeckých táborů a zahraničních soustředění (Frankenjura),“ potvrdil Deníku.

V kurzu jsou podle organizátorů především takové tábory, které mají specifické zaměření. Jak upřesnila ředitelka DDM Praha 5 Marie Mertová, největší zájem je o cyklotábor a výtvarný tábor na koních. „Těsně následují tradiční tábory, kam jezdí děti opakovaně za programem a znají se s týmem lektorů,“ uvedla. Na Praze 8 evidují největší zájem o tábor Tanečně sportovní léto nebo o letní tábor v Chorvatsku.

Volná místa ještě zbývají

Některé z oslovených DDM hlásí ještě volné kapacity. Způsobené je to podle nich i tím, že na spuštěné registrace v únoru navazoval termín pololetních a jarních prázdnin, a tak je reakce rodičů pomalejší.

Na Praze 3 se teprve na spuštění přihlašování chystají. „Nabídku budeme zveřejňovat 16. února 2024, zápisy se spustí 18. února 2024 ve 20:00 hodin. Kapacitu máme podobnou jako v loňském roce a opět očekáváme velký zájem o veškeré letní aktivity,“ uvedla ředitelka DDM Ulita Kateřina Jarošová s tím, že termín registrací posunuli právě kvůli jarním prázdninám, aby měli rodiče dobré připojení, protože je o tábory enormní zájem a často se stává, že některé tábory jsou i u nich během několika minut obsazené.

V nabídce je i tábor pro seniory

Vedle letních táborů pro předškolní a malé děti, teenagery a dospívající, existuje v nabídce i letní tábor pro seniory. Na ten se můžou zájemci přihlašovat v Hobby centru na Praze 4.

Podle Čermáka jde o osvědčený program. „Prázdninové tuzemské pobyty pro dříve narozené navazují na loňský zájem a také důvěru účastníků pravidelného studia Virtuální univerzity 3. věku v našem středisku DDM. Letní týdenní pobyty jsou programově pro zájemce připravovány s ohledem na zájmy (poznávací vycházky, kulturní zážitky) i potřeby. Aktuálně zbývá několik míst v pobytových zájezdech do relaxačního hotelu v Sezimově Ústí a také za krásami Lednice na Moravě,“ vysvětlil Čermák.