Ve čtyřech výstavních halách si budou moci návštěvníci vyzkoušet a zakoupit kola od tuzemských i zahraničních značek. S přednáškou o důležitosti pohybu se dnes představí kardiochirurg a triatlonista Jan Pirk.

Na sobotu je poté naplánována beseda s extrémním sportovcem Danielem Polmanem. Ten návštěvníkům ukáže i svoje kolo, na němž loni absolvoval 7400 kilometrů dlouhý závod ze Severního mysu v Norsku do španělské Tarify, informovali organizátoři.

V neděli bude mít autogramiádu cyklista a úspěšný paralympionik Jiří Ježek. Dále vystoupí reprezentanti disciplíny BMX jako Tomáš Beran, Mikuláš Řehořík, Sabina Košárková a Iveta Miculyčová, která se loni stala mistryní Evropy ve freestyle parku a na mistrovství světa získala bronzovou medaili.

Začíná mezinárodní veletrh cestovního ruchu a regionální turistiky Holiday World & Region World.
Světové destinace, ale i krásy Česka. Začal mezinárodní veletrh cestovního ruchu

Návštěvníci si budou moci také zajezdit na dvojité minirampě nebo si vyzkoušet simulátor pohybu pro jízdu na kole na ruční pohon. V sobotu se poté uskuteční tradiční 45kilometrový závod na horských kolech, který povede z výstaviště do Lesoparku Letňany a zpět. Zúčastnit se ho mohou i amatérští sportovci, řekli organizátoři.

Vstupenky budou k prodeji i na místě, základní stojí 200 korun. Děti do 140 centimetrů a držitelé průkazů ZTP pak mají lístek zdarma.