Již čtvrtý ročník závodu L´Etape Czech Republic by Tour de France organizovaný spolkem Kolo pro život, z.s. (který je licencovaným partnerem Amaury Sport Organization, která, jakožto majitel licence, dohlíží na splnění standardů série L'Etape by Tour de France.), kterého se zúčastňují amatérští cyklisté, se těší velkém zájmu a ani letos tomu nebude jinak. Třetí červnová sobota bude zkrátka patřit cyklistům, je to totiž významná akce.

Atmosféra L'Etape Czech Republic by Tour de France 2023:

| Video: Youtube

„Tour de France je závod, který má tradici a popularitu jako málokterý jiný. To, že jedna z jeho etap startuje v Praze, je pro českou metropoli čest a radost. Věřím, že stejnou radost budou mít všichni nejen z výjimečné sportovní události, ale i z krásného hlavního města České republiky,“ říká primátor Prahy Bohuslav Svoboda.

Závod L´Etape Czech Republic by Tour de France je rozdělený na tři trasy - Dlouhou, Střední a Krátkou. Start pro Dlouhou trasu, která čítá 130 kilometrů je v půl desáté ráno, pro Střední (106 km) v půl jedenácté a Krátká šedesátikilometrová bude odstartována v poledne. Organizátoři ale i tak předpokládají dojezd posledního závodníka v časovém limitu v 16 hodin na Strahov.

Na bezpečnost a hladký průběh akce budou společně s pořadateli dohlížet i policisté a strážníci městské policie.

Dopravní omezení na trase závodu

Pražané by se měli v sobotu připravit na dopravní omezení v několika ulicích a lokalitách. Během závodu bude krátkodobý pohyblivá uzávěra (na 5 až 15 minut) pro zajištění trasy závodu v úseku do startu v ulici Vaníčkova a dále ulicemi Atletická, Skokanská, Tomanova, Bělohorská, Karlovarská a Na Hůrce.

V úseku od Sobína a dále ulicemi Hostivická, Hrozenkovská, Strojírenská, Engelmüllerova, Na Chobotě, Makovského (pouze směr z centra), Plzeňská (pouze směr z centra), Kukulova, Podbělohorská, Spiritka a Atletická bude podle organizátorů řešeno úplnou zavírkou provozu za asistence Policie ČR, Městské policie a pořadatelské služby.

V případě Středočeského kraje se budou uzavírky upravovat dle skutečného vývoje závodu. Aktuální informace můžete sledovat zde.

OMEZENÍ DOPRAVY NA STRAHOVĚ 14. A 15. 6.

-ulice Vaníčkova nebude průjezdná od pátku 14. 6. od 14.30 do soboty 15. 6. do 24.00. V pátek v rozsahu od vjezdu do TCM AC Sparta Praha po křižovatku s ulicí Atletická. V sobotu pak v rozsahu podél celé východní a jižní strany strahovského stadionu od 0.01 do 24.00

-ulice Turistická nebude průjezdná od křižovatky s ulicí Pod Stadiony v sobotu 15. 6. od cca 9.00 do 17.00

-ulice Zátopkova bude uzavřena pro provoz od soboty 15. 6. od 8.00 do 19.00

OMEZENÍ PARKOVÁNÍ NA STRAHOVĚ

-v areálu Strahovských kolejí v ulici Jezdecká a na části hlavního parkoviště bude zákaz parkování od čtvrtku 13. 6. od 7.00 do neděle 16. 6. 12.00. Zákaz se netýká účastníků závodu.

-v ulici Zátopkova bude zákaz parkování od pátku 14. 6. od 7.00 do soboty 15. 6. 20.00

zdroj: L´Etape Czech Republic by Tour de France