Nemovitosti, na kterých se město dohodlo s Českou poštou zahrnují pozemky s budovou, objektem garáží a příjezdovou cestu. 

„Jsem rád, že se podařilo dojít k dohodě, je to dobrá zpráva pro tuto lokalitu i celé hlavní město. Obyvatelé budou moci dále využívat služeb České pošty v budově v ulici Na Strži, což je důležité i vzhledem k rozvojovým plánům v této oblasti,“ uvádí primátor hl. m. Prahy Bohuslav Svoboda.

Podle Petra Hlaváčka, náměstka primátora pro oblast územního a strategického rozvoje, je lokalita Na Strži velice zásadní pro rozvoj oblasti i z důvodu, že v roce 2030 zde bude plánovaná přestupní stanice dvou linek metra. 

„S ohledem na to, že se nemovitosti v ulici Na Strži nacházejí v klíčové rozvojové lokalitě v přímé návaznosti na Metro D, které se tam nyní staví, jsem rád, že se nám nakonec podařilo využít unikátní příležitosti tyto rozvojové pozemky získat. Praha díky tomu bude moci v budoucnu v této lokalitě realizovat rozsáhlou výstavbu,“ doplnil pražský radní pro majetek, transparentnost a legislativu Adam Zábranský.

Hlavní pošta v Praze.
Pošta nabídla k prodeji budovu v Jindřišské ulici. Chce více než miliardu korun

Objekty Česká pošta původně nabízela v elektronické kauci. V té uspěl neupřesněný zájemce, který hodlal za pozemky s nemovitostmi zaplatit bezmála 400 milionů korun. Pošta dražbu nakonec ale zrušila.

Ke zrušení se již dříve vyjádřil i mluvčí České pošty Matyáš Vitík. „Podle podmínek e-aukce tak [Česká pošta] mohla učinit až do podpisu kupní smlouvy s vítězem e-aukce, který za jednotlivé nemovitosti nabídl nejvyšší cenu,“ vysvětluje.