Jedním z lákadel jsou také simulátory řízení. V tramvaji T3 si zájemci mohou projet třeba trasu linky 9, v motoráku řady 810 trať z Lovosic do České Lípy. Nejnověji je možné projet ve skutečném vozu metra jako strojvůdce pražskou podzemní dráhu.

„Díky projekci obrazu na přední sklo vozu je ‚jízda‘ metrem v pozici strojvedoucího pro děti skutečným zážitkem,“ láká provozovatel Království.

Vozy metra typu 81-71 jsou původem sovětské, vyrobeny byly v Mytiščinském strojírenském závodě, nedaleko Moskvy. V Praze byly uvedeny do provozu v roce 1978 a vyřazeny po 31 letech, v červenci 2009.

Kurz intruktorů k přípravě na XVII. všesokolský slet v Tyršově domě v Praze
Krajčo a Kryštof nahráli hudbu pro všesokolský slet. Začal nácvik skladeb

Vozy, které jsou v Království, byly zakoupeny od společnosti Vítkovice Doprava, ta je provozovala v letech 2011-2021. Řídící vůz je určen pro zábavu a možná inspiraci pro budoucí povolání, vloženývůz byl upraven na šatnu pro školní exkurze.

Z Vítkovic putovaly oba vozy nejprve do mělnického přístavu, kde byla provedena první část úprav. Po demontáži podvozků a hnacích zařízení, byly skříně obou vozů rozřezány, přepraveny do Království a na místě znovu složeny.

„Tak jsme postupovali i u všech předešlých simulátorů. Jinak to ani nejde provést, naše Království sídlí ve dvou podzemních podlažích a neexistuje jiný způsob, jak rozměrné vozy do expozice dopravit a instalovat,“ uvedl Rudolf Pospíšil z Ústavu modelů ve vzdělávání, který Království železnic provozuj.

Království železnic je otevřeno denně od 9 do 19 hodin.