Většina koupališť otevřela začátkem května po pálení čarodějnic. Nyní už jen čekají na hezké a teplé počasí, aby sezonu zahájila naplno. „Oficiálně nám sezona v Plaveckém stadionu Podolí začíná 1. května, to znamená, že už platí i letní ceník a máme otevřeny oba venkovní bazény. Hlavní změnou oproti loňskému roku je, že máme nový tobogan,“ uvedl ředitel Plaveckého stadionu Podolí Jan Bezděk s tím, že oproti loňsku museli navýšit vstupné přibližně o 17 procent.

„Aktuálně návštěvník za letní vstupenku, která platí od 8 do 20 hodin, zaplatí 280 korun, při zakoupení vstupenky po 15. hodině s platností do 20 hodin zaplatí dospělý 210 korun,“ doplnil Bezděk.

Navýšit vstupné museli i na Hostivařské přehradě. „Museli jsme ho zvednout vzhledem k inflaci a výraznému nárůstu nákladů. Loni jsme však nezdražovali, tudíž z dlouhodobějšího hlediska jsme se zdražením stále pod úrovní nárůstu cen,“ uvedla koordinátorka provozu Petra Laňková. Dospělý tam za vstup zaplatí 150 korun za den.

Žluté lázně, volnočasový areál s možností koupání | Video: Eliška Stodolová

O padesát korun méně dají návštěvníci koupaliště Motol, které je v provozu od 20. května. Jako novinku si tam připravili upravený vstup do vody, lehátka a novou trampolínu.

U přírodního koupaliště Šeberák už je pláž v provozu a na hosty tam čeká i nové griloviště. „Pronájem zahrnuje mimo jiné i gril a sedací mobiliář. Je možné si objednat předpřipravené jídlo na gril. Dále nabízíme motorovou lodičku postel-bar s markýzou. Hosté se mohou v loďce posadit či si lehnout. Lze si pronajmout beach volejbalové hřiště, pétanque nebo si zajít s dětmi jen tak na stinné hřiště,“ připomněla zástupkyně areálu Petra Markotán.

Koupání, sportoviště a koncerty

Naopak vstupné zdarma čeká na příchozí ve Džbán Parku, který otevře 8. června. Odpočinková plocha se nachází na jižním břehu vodní nádrže Džbán. Připravena jsou tam lehátka, aktivity rodinného typu, ale i občerstvení. Provozovatelem Džbán Parku je od letoška společnost Baden Baden, která zvítězila ve veřejné soutěži s nejvyšší cenovou nabídkou.

Zakázána tam bude jakákoli reprodukovaná nebo zesilovaná hudba. A po dohodě s majitelem pozemku se městská část zavázala k tomu, že u vody nebude žádná půjčovna loděk, šlapadel ani jiných plavidel. „Obyvatelé Prahy 6 získají další místo pro relaxaci a odpočinek v letních měsících. Navíc se s tímto počinem pojí jedna zajímavost, a to že s názvem Džbán Park nám pomohla umělá inteligence,“ poznamenal starosta Jakub Stárek (ODS).

Na začátku května se otevřel i volnočasový areál s koupáním ve Vltavě ve Žlutých lázních v pražském Podolí. Zahájil tak svoji 113. sezonu. „Koupání u nás je bez plavčíka a na vlastní nebezpečí. Lidé se koupou, ale není to nijak masové, Vltava je spíš studenější,“ uvedla pro Deník mluvčí Žlutých lázní Hana Tietze. Kromě koupání nabízí areál mimo jiné i hudební koncerty, například v neděli 28. června tam zahrají britští Foals.

Přírodní koupaliště:

Hostivařská přehrada
otevřeno od 1. května
dospělí 150,-/den

Žluté lázně
otevřeno od 1. května
dospělí 100,-/den
nový vjezd na parking nedaleko hlavního vstupu

Džbán Park
otevřeno od 8. června
zdarma
na místě nebude žádná půjčovna loděk, šlapadel a jiných plavidel

Koupaliště Motol
otevřeno od 20. května
dospělí 100,-/den
upravený vstup do vody, nová trampolína, lehátka

Šeberák
otevřeno
nové griloviště na pláži, motorová lodička postel-bar

Štvanice
otevřeno

Lhotka
otevřeno
dospělí 150,-/den


Venkovní bazény:

Pražačka, Sportovní a rekreační areál Prahy 3
otevřeno od 31. května
dospělí 180,-/den

Plavecký stadion Podolí
otevřeno od 1. května
dospělí 280,-/den
nový tobogán

Slavia – letní bazény
otevřeno od 16. června
ceník a provozní doba budou zveřejněny až v týdnu před otevřením

Divoká Šárka
otevřeno v závislosti na počasí
dospělí 150,-/den

Petynka
otevřeno od 20. května
dospělí 220,-/den

Ládví
otevřeno
dospělí 220,-/den

Stírka
otevřeno
dospělí 220,-/den

Klánovice
otevřeno od 1. června
dospělí 170,-/den

Kolovraty
otevřeno
dospělí 200,-/den

Čakovice
otevřeno
dospělí 220,-/den

Čestlice
aquapark
dospělí 1049,-/den