Příznivce obou klubů v dresech, některé i se šálami či barevnými parukami bylo možné už od úterý potkat také v centru Prahy, například v restauracích na Václavském či Staroměstském náměstí. Několik set fanoušků West Hamu bylo podle zpravodaje ČTK na Staroměstském náměstí, kde na restauračních zahrádkách měli vyvěšené klubové vlajky. Na krátkou dobu jejich vlajka zavlála i z veřejně přístupné věže Staroměstské radnice.

Do fanouškovské zóny přišel pozdravit příznivce West Hamu bývalý útočník klubu Brian Dear, vítěz Poháru vítězů pohárů z roku 1965. Jednomu z fanoušků věnoval podepsaný míč a řekl, že anglický tým dnes vstřelí tři góly.

Fanouškovská zóna je na Letenské pláni naproti stadionu Sparty. Návštěvníci stan vyzdobili vlajkami klubu i s odkazy na české hráče spojené s West Hamem. Je tu například vyvěšena podobizna obránce Vladimíra Coufala na pozadí české vlajky.

Brány Edenu se otevřely fanouškům obou klubů

Ve stanu visí také česká vlajka se symbolem kladiva a nápisem Ludo. Jde o odkaz na bývalého českého brankáře "Kladivářů" Luďka Mikloška, který po ukončení hráčské kariéry působil v klubu jako trenér brankářů.

Finálový zápas začne ve Vršovicích ve 21:00. Provázejí ho bezpečnostní opatření i omezení dopravy v okolí stadionu. Na pořádek a bezpečnost dohlíží několik stovek policistů z pořádkové, kriminální, dopravní a cizinecké policie, připravení jsou i členové antikonfliktního týmu a jejich kolegové na koních, psovodi a letecká služba.

Policisté monitorovali pohyb a chování fotbalových fanoušků v metropoli už několik dní před utkáním. Dnes odpoledne zasahovali v centru poté, co příznivci Fiorentiny v baru v Rytířské ulici napadli fanoušky West Hamu a tři zranili. Policie zadržela 16 podezřelých.