Kordová Marvanová tvrdí, že jí ve klubu kolegové nechtěli, ti zase obviňují jí, že nedrží slovo.

„Pro zastupitele klubu není akceptovatelné, že Hana Kordová Marvanová kandidáta na primátora Bohuslava Svobodu osobně opakovaně ujišťovala, že pro něj bude hlasovat při volbě primátora a stejné stanovisko deklarovala i představitelům a členům klubu Spolu pro Prahu, přesto však v průběhu jednání od tohoto svého slibu neodůvodněně odstoupila a odmítla se účastnit jeho volby,“ uvedl zastupitelský klub Spolu v tiskové zprávě s tím, že jde o zásadní porušení principů loajality k lídrovi a všem zbývajícím členům klubu.

Senátorka a pražská zastupitelka Hana Kordová Marvanová původně chtěla hlasovat při volbě primátora pro lídra Spolu Bohuslava Svobodu (ODS). Nakonec se ale hlasování vůbec nezúčastnila. Nejsem součástí koalice, řekla novinářům Marvanová.

Zastupitelé hlasují stisknutím tlačítka pro, proti nebo zdržel se. Marvanová nakonec nestiskla žádné a vůbec tak nehlasovala, přestože byla při volbě přítomna v jednacím sále.

„Dozvěděla jsem se ale před necelými 14 dny z médií, že výslovně pod koaliční smlouvou nemám být, protože si to Spolu nepřeje," řekla Marvanová. Uvedla, že proto nehlasovala.