Tým kriminalistů byl posílen také o kriminalisty z Úřadu služby kriminální policie a vyšetřování policejního prezidia. „Probíhá mimo jiného obsáhlé a detailní vyhodnocování všech zajištěných stop. Toto vyhodnocování je časově náročné," sdělila v pondělí 18. prosince po poledni policie na sociální síti X.

Policie také podle svého vyjádření posílila hlídky v místě, kde se vraždilo. Do Klánovického lesa byla vyslána i jízdní policie na koních. A dohled zvýšili i strážníci, byť je o posílení hlídek státní policie nepožádala. "Po dohodě se starostkou Prahy-Klánovic jsme v dané oblasti zintenzivnili hlídkovou činnost," napsala na dotaz Deníku mluvčí pražské městské policie Irena Seifertová.

K hrůzné události došlo v pátek 15. prosince odpoledne v Klánovickém lese v Praze. Na tísňovou linku zavolala žena, která uslyšela výstřely. Na místě poté policie nalezla dva mrtvé. Kriminalisté následně kvalifikovali případ v Klánovickém lese jako dvojnásobnou vraždu. Po podezřelém policie stále pátrá, veřejnost požádala o kamerové záznamy z aut.

Přímo na místě dvojnásobné vraždy v Klánovickém lese už několik hodin po odchodu kriminalistů vzniklo spontánně pietní místo. Lidé tam nosí květiny a zapalují svíčky.

K nešťastné události se na sociální síti X vyjádřil i primátor hlavního města Prahy, Bohuslav Svoboda. Ten vyjádřil pozůstalým hlubokou soustrast a informoval, že policie ho o vývoji informuje a chce všechny ujistit, že veškeré zúčastněné složky dělají naprosté maximum pro to, aby byl pachatel dopaden.