V pátek už před 14. hodinou čekali před volebními místnostmi nedočkaví voliči. Reportéři Deníku na ně narazili třeba na ZŠ Květnového vítězství na Chodově. Krátce po otevření místností se pak začaly tvořit fronty voličů.

V Praze mohlo k volebním urnám přijít skoro 907 tisíc lidí, přespolní pak měli možnost využít voličského průkazu.

Podobné to bylo už v prvním kole, které rozhodlo, že v pátek a v sobotu vybírají voliči mezi Petrem Pavlem a Andrejem Babišem. Před dvěma týdny volební účast v Praze dosáhla 71 procent. Tehdy získal v hlavním městě Petr Pavel 51 procent hlasů, Andrej Babiš pak 20 procent.

Volební stanoviště drive-in na Letenské pláni v Praze.
Obrazem: Prezidenta už volí lidé s koronavirem. Zájem je vyšší než v prvním kole

První desítky lidí měly v Praze odvoleno už ve středu 25. ledna. To se lidem v karanténě či izolaci otevřela volební stanoviště na pěti místech.

Na drive-in stanovištích odhlasovalo celkem 205 voličů. Největší počet navštívilo Letnou (68). Dále hlasovalo 45 lidí v Písnici, 37 v Satalicích, 32 v Dubči a 23 voličů ve Stodůlkách.

V hlavním městě přišlo z oslovených městských část po dvou hodinách k urnám nejvíce lidí v Praze 4, a to 30 procent. Praha 5 hlásila účast 26,5 procenta, první městská část 26 procent, v Praze 10 dorazilo 25,6 procenta voličů a v Praze 3 a 11 to byla čtvrtina. V dalších městských částech se účast pohybovala mezi 20 a 25 procenty.