O vystavení klenotů rozhodl dosluhující prezident Miloš Zeman u příležitosti 30. výročí vzniku České republiky. Měla původně trvat pět dní, Hrad ji ale prodloužil až do úterý 24. ledna. I s prodloužením na osm dní je ale nynější vystavení klenotů spolu s tím minulým v lednu 2018 nejkratší v historii samostatné ČR. Nejdéle byly svatováclavská koruna, žezlo a jablko k vidění v květnu 2016, kdy výstava trvala 15 dní.

O klenoty je tradičně u veřejnosti velký zájem. Každý den výstavu navštívilo přes 4000 lidí. Přišlo by jich více, ale kapacita katedrály podle Hradu více než 4500 návštěvníků denně nepojme.

Z výstavy korunovačních klenotů v katedrále sv. Víta, Václava a Vojtěcha v Praze v lednu roku 2023.
Hrad prodloužil výstavu korunovačních klenotů. Zájem o ni mají tisíce lidí

Pořadatelé vždy v brzkých odpoledních hodinách řeknou lidem ve frontě, že se na ně ten den nedostane řada, aby nemuseli dál čekat zbytečně. Lidé mají po vstupu do katedrály u samotné vitríny s klenoty na jejich prohlédnutí asi 20 sekund.

Stejně jako v minulosti je vstup na výstavu zdarma a přednost mají návštěvníci na invalidním vozíku s průkazem ZTP či ZTP/P. Trasa prohlídky vede jižními zahradami z Opyše přes Býčí schodiště na třetí nádvoří k hlavnímu vstupu do katedrály.

České korunovační klenoty sloužily jako odznaky vlády a moci českých králů. Svatováclavskou korunu nechal v roce 1346 zhotovit Karel IV. pro svou korunovaci českým králem v dalším roce.