Akce začne v sobotu od 16 hodin. Hlavní koncert moderovaný Světlanou Witovskou a Jindřichem Šídlem se uskuteční v Lucerna music baru.

„Zájem o událost je opravdu veliký. Podařilo se nám s majiteli prostor dojednat dodatečné navýšení kapacity tak, abychom uspokojili další zájemce, kteří se nám stále hlásí. Rezervační systém bude spuštěn do vyčerpání všech nově nabízených míst,“ potvrdil za organizátory David Gaydečka. Akci v Lucerně připravují přátelé a bývalý tým Schwarzenbergovy prezidentské kampaně. Navazují na jeden z kampaňových motivů od výtvarníka Davida Černého, který se inspiroval sloganem Punk´s Not Dead.

Rozloučení s Karlem Schwarzenbergem:

Rozloučení s Karlem Schwarzenbergem. | Video: Deník/Radek Cihla

Na pódiu mimo jiné vystoupí kapely a muzikanti Už jsme doma, Garage & Tony Ducháček, Karpatské chrbáty, Monika Načeva & Michal Koval, Horňácká muzika Petra Mičky nebo Martin Kyšperký & Marek Doubrava.

Hudební vystoupení budou prokládat dvojice řečníků. Těmi budou Jiří Chmel a Petr Placák, Michael Žantovský a Šimon Pánek, Jaroslav Spurný a Jan Dobrovský, Tomáš Pojar a Miroslav Kalousek, Renata Kalenská a Jiří Peňás, Agnes Snopko a Štefan Hríb.

Hudební koncert není jedinou aktivitou, která se v Lucerně připravuje. V galerii se uskuteční výstava fotografií Karla Schwarzenberga a fotografie se budou promítat i v přilehlých prostorách. V kině Lucerna se budou promítat snímky ze života Karla Schwarzenberga. „Rádi bychom všechny příchozí požádali o vstřícnost při návštěvě události. Akce se pořádá na několika místech Lucerny a v některých částech v určitých časech může být kapacita vyčerpaná, k dispozici ale budou vždy další prostory,“ doplnil Gaydečka.

Ti, kdo se na samotnou akci přímo nedostanou, budou moci shlédnout koncertní vystoupení na velkoplošné obrazovce, která bude umístěna v pasáži Lucerna.

close Jako pocta zesnulému Karlu Schwarzenbergovi se uskuteční akce Karel žije dál, jejíž hlavním bude koncert v Lucerna music baru. info Zdroj: Deník/Miroslav S. Jilemnický zoom_in Jako pocta zesnulému Karlu Schwarzenbergovi se uskuteční akce Karel žije dál, jejíž hlavním bude koncert v Lucerna music baru.

Aktuálně potvrzený program akce:

1. Lucerna Music Bar, 16 -22 hodin
Uvádí Světlana Witowská a Jindřich Šídlo.
Interpreti: Foukal & Romanutti, Terrible 2s (Piussi, Turnová), Už jsme doma, Dáša Zázvurková, Snaha Vosto5, Garage & Tony Ducháček, James Harries, Horňácká muzika Petra Mičky, Martin Kyšperský & Marek Doubrava, Tornado Lue, Monika Načeva & Michal Koval, Karpatské Chrbáty
Řečníci: Jiří Chmel a Petr Placák, Michael Žantovský a Šimon Pánek, Jaroslav Spurný a Jan Dobrovský, Tomáš Pojar a Miroslav Kalousek, Renata Kalenská a Jiří Peňás, Agnes Snopko a Štefan Hríb

2. Galerie Lucerna, 15.30 – 24.00
Promítání fotografií ze života Karla Schwarzenberga, Horňácká cimbálová muzika Petra Mičky, Trio Romano

3. Velký kinosál Lucerna, 19:30 – 22:00
Projekce filmů: 
19:30 Můj otec, kníže 
21:00 Chůze lesem
22:00 Zle, matičko, zle, Schwarzenberci zde!

4. Kinokavárna Lucerna, 15:30 – 24:00
Setkání přátel

5. Pasáž Lucerna, 15:30 – 24:00
Výstava fotografií Oldřicha Škáchy ze života Karla Schwarzenberga

Knihovna Václava Havla
Přímý přenos z Lucerna Music Baru