Ivana Gottová oznámila informaci o zpřístupnění vily na Facebooku v den čtvrtého výročí úmrtí zpěváka, rozhodla se tak prý se svými dcerami. Vila bude podle Ivany zpřístupněna u příležitosti Gottových nedožitých petaosmdesátých narozenin a páteho výročí jeho odchodu.

Leganda populární hudby Karel Gott žil ve vile na konci slepé ulice Nad Bertramkou přes polovinu svého života. Dům zpěváka oslovil zejména unikátním výhledem na Prahu.

„Uvidíte naši milovanou vilu autenticky tak, jak v ní můj muž žil v letech 1974–2019. Vím, že by ho těšilo, že se náš rodinný dům otevře veřejnosti," napsala Gottová na Facebook.

„Na fotografii Jaroslava Tatka z roku 1992 je vidět, že pro Karla bylo přirozené pozvat si občas domů „na Bertramku“ své příznivce. Chtěla bych, aby to tak bylo i v budoucnu. Věříme, že VILLA GOTT se stane místem pro vás, kteří jste ho milovali a nezapomněli na něj," dodala.

| Video: Youtube

Karel Gott podlehl těžké nemoci 1. října před půlnocí ve věku 80 let. Léčil se s akutní leukémií. Jeho úmrtí bylo oznámeno o den později a lidé začali k vile na Bertramce přinášet svíce a květiny. Dary do několika dní zaplnily ulici, město ji nechalo v polovině října uklidit. Ivana Gottová dříve uvedla, že si vzkazy a dárky ponechá. Veřejnost se se zpěvákem mohla naposledy rozloučit v pátek 11. října na Žofíně, kam dorazilo zhruba 49 tisíc lidí. Nadcházející den v sobotu se konala zádušní mše ve svatovítské katedrále, kam se přišli s legendou populární hudby rozloučit příbuzní, přátelé, spolupracovníci, politici, zpěváci, herci, sportovci a další pozvaní hosté. Sobota 12. října 2022 byla zároveň dnem státního smutku.