V šetření, které vedle statistických dat zkoumalo také názory čtrnácti set respondentů a osmnácti odborníků z celé země, nahradilo loňského vítěze Královéhradecký kraj. „V průzkumu mezi veřejností jsou pracovní podmínky vnímány jako vůbec nejdůležitější oblast," uvedl analytik agentury Ondřej Pivoňka. „Vysoce nadprůměrné výsledky má Praha také v oblastech občanská společnost a tolerance, zdravotnictví nebo v možnostech trávení volného času," dodal Pivoňka.

Praha naopak vcelku podle očekávání zaostává v otázce životního prostředí a také bezpečnosti. Přesto si v letošním žebříčku vysloužila i ocenění Skokan roku, a to právě za efektivní boj se znečištěním ovzduší, které se městu podařilo meziročně snížit o třicet procent. Druhým Skokanem roku je Liberecký kraj za snížení konkurence na pracovním trhu.

Metropole v letošním ročníku ankety potvrdila vzestup z minulých let a znovu své postavení o místo vylepšila. Na druhém místě se umístil Plzeňský kraj, který oproti loňsku rovněž zaznamenal skok o jedno místo, třetí příčku obsadil poslední vítěz ankety Královéhradecký kraj. Na chvostu tabulky se umístily Moravskoslezský a Ústecký kraj.

Výsledné pořadí krajů za rok 20131. Hlavní město Praha
2. Plzeňský kraj
3. Královéhradecký kraj
4. Liberecký kraj
5. Zlínský kraj
6. Vysočina
7. Jihočeský kraj
8. Karlovarský kraj
9. Jihomoravský kraj
10. Pardubický kraj
11. Olomoucký kraj
12. Středočeský kraj
13. Ústecký kraj
14. Moravskoslezský kraj

zdroj: www.mistoprozivot.com