Metropoli Česka charakterizuje TripAdvisor jako město s bohémským půvabem a pohádkovými skvosty. Podle serveru je Praha skvělé místo pro turisty unavené plážemi. Kromě proslulých kulturních památek jako jsou Pražský hrad či Staroměstské náměstí, doporučuje server turistům i návštěvu klasických českých hospod a sklepních barů.

Žebříček se sestavuje každoročně

V čele žebříčku světových destinací Travelers\' Choice je letos Londýn, následovaný Paříží, Římem, Krétou a indonéským ostrovem Bali. Praha je na 11. místě, těsně za Dubají. Ve výběru pouze evropských destinací skončila Praha sedmá, například za Istanbulem či Barcelonou.

„Velmi mě těší, že se Praha opět zařadila mezi nejkrásnější místa z celého světa," uvítal hodnocení zástupce organizace Prague City Tourism Petr Slepička. „Toto ocenění bereme jako zpětnou vazbu od návštěvníků, která nás ještě více motivuje ve zlepšení nabídky našich služeb," dodal.

Cestovatelský portál TripAdvisor, který sám sebe označuje za největší cestovní stránky na světě, sestavuje žebříček nejoblíbenějších světových destinací každoročně. Ocenění Travellers\' Choice vychází přímo z hodnocení uživatelů cestovatelského portálu TripAdvisor.

Města po celém světě jsou posouzena na základě hodnocení hotelů, restaurací a zážitků za posledních dvanáct měsíců. Kromě destinací TripAdvisor sestavuje také například žebříček nejlepších hotelů a pláží v roce 2019.