Shromáždění Společně pro Izrael pořádá Federace židovských obcí, ke které se připojila Židovská liberální unie v ČR. Federace chce událostí vyjádřit podporu Izraeli a upozornit na nárůst antisemitismu po celém světě, který zasahuje do života židovských komunit.

Před Staroměstským náměstím vystoupil s projevem i premiér Petr Fiala (ODS). Součástí akce je naplánová i modlitba za Izrael a pietní uctění památky obětí útoků.

Druhé setkání, na podporu Palestiny, na Václavském náměstí začalo v 17 hodin a po úvodních slovech následoval pochod centrem města směrem na Staroměstské náměstí. 

V Praze se nejedná o první události na vyjádření podpory jak Izraele, tak Palestiny. Několik lidí se sešlo před izraelským velvyslanectvím v Praze v sobotu 22. října nebo prošli Prahou ve středu 25. října. 

Na podporu Palestiny dorazili lidé do centra města o několik dní dříve. Na demonstraci se objevila i ministryně obrany Jana Černochová, která držela izraelskou vlajku.

Na situaci dohlížela i policie

Jako na kžadé ohlášené akci, která se v minulých dnech uskutečnila, i na této kontrolovali situaci pražští policisté. Od čtvrtka 2. listopadu se kriminalisté z odboru extremismu a terorismu zabývají jednou ženou.

Demonstrace kritizující odvetné kroky Izraele v Pásmu Gazy z 15. října:

Fotogalerie: Demonstrace kritizující odvetné kroky Izraele v Pásmu Gazy