Do výběrového řízení na post ředitele Hygienické stanice hlavního města Prahy se totiž podle ministerstva zdravotnictví přihlásil jeden zájemce. Současná ředitelka Zdeňka Jágrová končí v prosinci kvůli věku, podle požadavků služebního zákona nemůže být ředitel starší 70 let. Její nástupce by měl nastoupit od ledna příštího roku.

Zájemci se mohli hlásit do 10. listopadu. „Vzhledem k tomu, že výběrové řízení prozatím nebylo ukončeno a jedná se o správní řízení, nebudeme další informace poskytovat,“ řekl ČTK Kryštof Berka z tiskového oddělení ministerstva zdravotnictví.

Jágrová se šéfkou hygieniků v metropoli stala v roce 2019. Ve funkci nahradila Jana Jarolímka, kterému letos v září odvolací soud potvrdil dvouletou podmínku a peněžitý trest půl milionu korun za vydírání podřízeného. Lékařka a epidemioložka předtím vedla na pražském pracovišti hygieny protiepidemiologický odbor. V minulosti působila také na středočeské hygienické stanici v Kolíně.

Jágrová měla na starosti například kauzu s covidovou nákazou v letadle českých olympioniků směřujících na hry do Tokia nebo případ večírku v pražském klubu, po kterém se nakazilo na 160 lidí.