Soutěž na novou budovu v Hybernské ulici vypsala v loňském roce společnost Penta Real Estate. Ze sedmi zapojených týmů z Česka a Slovenska se o první místo dělí návrh studia OV Architekti a architekta Jakuba Klašky.

„Porota doporučila k realizaci návrh od Jakuba Klašky, který byl řadu let součástí týmu Zaha Hadid Architects, podílel se na budově Masaryčky a toto území důvěrně zná. V současnosti již pracuje v rámci vlastního ateliéru, ale je zřejmé, že vítězný návrh velmi dobře navazuje na existující okolní zástavbu. Návrh zaujal především svým designovým ztvárněním, prací s detailem a citlivým propojením historických a nových prvků,“ říká Pavel Streblov, obchodní ředitel společnosti Penta Real Estate.

Nevyužitá budova bývalé pošty již neslouží svému původnímu účelu, a tak na místě vyroste nová. Ta naváže na generální rekonstrukci Masarykova nádraží. Na pozemku o velikosti okolo 1600 m2 vzniknou také nové obchodní prostory, vyšší patra nabídnou kancelářské nebo coworkingové prostory. 

| Video: Youtube

„Historické architektonické prvky, jako jsou římsy, hloubky fasádních struktur a výrazné textury, jsou všechny převedeny do současného architektonického jazyka, navazujícího na okolní rytmus a měřítko. Klíčové původní části, jako jsou klenuté oblouky v přízemí, hrají stěžejní roli v organizaci budovy a jsou nyní také odhaleny do veřejného prostoru prostřednictvím průhledné fasády parteru,“ komentuje vítězný návrh jeho tvůrce, architekt Jakub Klaška.

Nová budova bude nástupem na chystané přestřešení kolejiště Masarykova nádraží. Odtud se pak bude možné dostat k další budově, jejímž investorem je Penta. A to je Motel One na rohu Hybernské ulice. Hotel bude mít v parteru průchod směrem k hlavnímu nádraží.

Kromě akcí v těsné blízkosti nádraží se má proměnit území až do Karlína směrem k autobusovému nádraží Florenc. Právě nádraží s pozemky Penta nedávno koupila. 

Penta Investments je majitelem společnosti VLM vydávající Pražský deník