Podle správy hřbitovů musely být dočasně uzavřeny všechny pohřebiště na levém břehu Vltavy. Mezi ty patří Šárecký, Bubenečský, Střešovický, Vokovický, Břevnovský, Košířský, Ruzyňský, Motolský, Malostranský, Malvazinecký, Radlický, Jinonický a Hlubočepský. 

Mimo levobřežních hřbitovů uzavřela správa také hřbitovy v Podolí, Braníku, Vršovicích, Bohnicích, Libni, Prosku a hřbitov v Kobylisích.

Ilustrační foto
Na Prahu zamířila ledovka. Pozor by si měli dát hlavně řidiči a chodci

Na odstranění náledí se intenzivně pracuje. „Prosíme, pohybujte se po hřbitovech opatrně," prosí Pražany Hřbitovy a pohřební služby hl. m. Prahy na svých webových stránkách. 

Hřbitovy a pohřební služby hl. m. Prahy pečují celkem o 33 hřbitovů v metropoli. Starost o ně je rozdělena mezi šest hřbitovních správ. Uzavřena je tedy více než polovina pražských pohřebišť. 

Město se postará o chátrající hroby svých slavných představitelů.
Praha opraví místo odpočinku starostů. Projekt je součástí adopce hrobů

Historie městského pohřebnictví v hlavním městě Praze se začala psát ještě za Rakousko-uherské monarchie, v roce 1911, kdy byl založen Pohřební ústav. 

Zdroj: Youtube

Pokud jsou pražské hřbitovy otevřené, pořádá na nich správa i komentované prohlídky, při nich o sobotách a nedělích historici představují architekturu náhrobků i osobnosti spojené s pražskými hřbitovy.

Správa hřbitovů nabízí i adopci hrobů, ve kterých jsou pochovány významné osobnosti. O některé se nikdo nestará a hrozilo by, že místo zanikne. Z adopčních příspěvků se hradí i rekonstrukce některých adoptovaných hrobů.