Na akci lákající vínem a pochutnáním, ale také příjemným posezením v zahradním stínu, kde mírně pofukující větřík nabízel osvěžení málem jako objednané, nechyběla nejen spousta hudby a tance na pódiu. Užít si bylo možné třeba rytířské atrakce, jež zdaleka neoslovily jen děti. Zaujala však třeba i replika historického lisu – samozřejmě s nabídkou té zaručeně nejčerstvější hroznové šťávy.

Vinobraní v Královské zahradě na Pražském hradě mělo i lákavou atrakci: ruční lis na hrozny. | Video: Milan Holakovský

Na vinobraní nemůže vedle vína chybět burčák – a nevypilo se ho málo. K jeho ceně Deník slyšel rozmanité ohlasy: třicet korun za dvě deci se někomu zdálo hodně, zatímco od ženy z Bubenče zaznamenal chválu: „Na to, že je rozlévaný a ne celá PET láhev, mi to přijde slušné; navíc na takovéhle akci. Čekala jsem podstatně víc, když jsem u nás před vinotékou viděla nabídku jedné decky za třiatřicet,“ poznamenala.

Bylo vidět, že leckteří návštěvníci vinobraní si ceny hlídali a přepočítávali. A nikoli jen třeba u ochuceného medu nebo dalších pochoutek, které si chtěli odnést domů. Podle cenovky si někdo vybíral i občerstvení přímo na místě. Takovou debatu Deník zaznamenal třeba před stánkem nabízejícím sele na rožni, kde si zřejmě manželská dvojice raději nechala zajít chuť.

„Deset gramů za 20 Kč?“ četla paní. „To znamená deset deka za dvě stovky; tak to ne – jdeme dál,“ rozhodla. Utratit peníze se přitom dvojice nerozpakovala: jen o kousek dál ji oslovily kapří hranolky; zaručeně bez kostí. Pravda, byly „za polovic“. A uvedená cena 99 Kč za sto gramů je už neohradila. Mimochodem: rybí maso zde patřilo k populárním pochoutkám. A třeba výrobce rybích klobás si zakládá na tom, že z nich rybu nepoznáte.