Na místě zasahovala i policie, která odkláněla dopravu. Podle mluvčí pražské policie Violety Siřišťové se voda rozlila i do vozovky a tramvajového profilu. Komunikací tekl silný proud vody. 

V době havárie byla tramvajová linka č.22 ukončena v zastávce Zahradní Město a linka č. 26 byla ukončena v zastávce Radošovická. Do úseku byla zavedena náhradní autobusová doprava X-22. Zastávky Obchodní centrum Hostivař a Sídliště Zahradní Město ale obsluhovány nebyly.

Vlivem havárie došlo k popraskání komunikace. Ve Švehlově ulici probíhají rozsáhlé havarijní opravy vozovky a vodovodního potrubí. Do odvolání jsou proto autobusové linky č. 154, 177, 901 a 906 vedeny pouze ve směru do centra odklonem ulicí Pražskou (po trase linky č. 175 přes sídliště na Groši).

Švehlova ulice v Hostivaři - práce na opravě vodovodního potrubí a vozovky

Z důvodu oprav se až do odvolání ruší zastávka Obchodní centrum Hostivař (do centra) a zastávka Sídliště Zahradní město (pro I. 177 do centra). Nově je zřízena zastávka Závěská ve směru Zahradní město, respektivě Práčská v Pražské ulici, v pravidelní zastávce linky 175.

Švehlova ulice v Hostivaři - práce na opravě vodovodního potrubí a vozovky. | Video: Deník/Radek Cihla