Oficiální fanzóna u O2 arény

Přímo u O2 arény, ve které probíhají zápasy české reprezentace na mistrovství světa v ledním hokeji, je pro fanoušky připravena oficiální fanzóna, která pojme až sedm tisíc fanoušků. Zde mohou všichni ti, kteří neulovili vstupenky do haly, sledovat utkání na velkoplošné obrazovce o rozměrech 12 x 6 mětrů.

Vstup do fanzóny je zcela zdarma, návštěvníci musí ale při vstupu projít bezpečnostní kontrolou. Vstup je zakázan například s batohem, deštníkem nebo notebookem, je tu ale možnost, využít za 50 korun či dvě eura místní úschovnu, kam si můžete věci po dobu zápasu uložit. Mezi jednotlivými zápasy si navíc organizátoři připravili pro fanoušky různá hudební vystoupení či setkání s maskoty Bobem a Bobkem.

Žluté lázně

I ve Žlutých lázních jsou na hokejové mistrovství připraveni, stejně jako na další velké sportovní události, která nás letos čekají - jako Letní olympijské hry nebo Mistrovství Evropy ve fotbale.

V areálu je možné sledovat zápasy na obrazovkách v Tančírně nebo v přilehlém stanu na velkoplošném plátně. Letos vůbec poprvé bude v lázních nainstalovaná i speciální plocha pro bruslení.

„Do Česka jsme přivezli toto kluziště poprvé. Je to úplná novinka, kterou s námi testuje i český hokejista NHL Josef Marha. Princip je nejen ve speciálním povrchu, ale také v samotných bruslích. Ty mají totiž drobná kolečka a díky tomu můžete jezdit po syntetickém ledu jako po pravém. Ve Žlutých lázních budeme brusle půjčovat, nebo mohou návštěvníci využít svoje, ale musí být s označením TUK, které umožňuje odpojit nože,“ upřesňuje René Hamouz, který švýcarskou novinku do ČR dovezl.

Riegrovy sady

Oblíbeným místěm ke sledování hokeje jsou letos opět Riegrovy sady. „Po skvělých ohlasech na diváckou arénu v minulém roce pokračujeme v zavedeném systému. Garantujeme konkrétní místo k sezení a dobrý výhled na velkoplošnou profi LED obrazovku, jako na Staromáku - ovšem v sedě. Budou pro vás vyhrazené bary a kuchyň, abyste si zápas pohodlně užili," uvedli zástupci parku.

Praha se chystá na Mistrovství světa v hokeji 2024. | Video: Deník/Radek Cihla

Fanzóna pojme více než tisíc hokejových fanoušků. Důležitou zprávou pro návštěvníky je určitě také to, že v Riegrových sadech narozdíl od jiných podniků pivo kvůli hokeji zdražené není.

Areál se otevírá vždy hodinu před oficiálním zahájením zápasu. Podle organizátorů se promítá i v případě nepřízně počasí.

Pivnice U Sadu

Také v pivnici U Sadu můžete očekávat tu pořádnou fandící atomosféru. A k tomu nesmí chybět ani vyšperkovaný personál. „Na naše repre zápay jsme zásadně v dresech a velkoplošnou televizi na zahrádce musíme mít pro naše hosty připravenou," řekl provozní Michael Pox.

Praha se chystá na Mistrovství světa v hokeji 2024. | Video: Deník/Radek Cihla

Dobrou zprávou pro fanoušky mířící do Pivnice U Sadu je navíc to, že se provozní podniku rozhodli, že ani zde pivo během šampionátu zdražovat nebudou.

Hard Rock Café

Dalším podnikem, kde můžete pořádně fandit je pražský podnik Hard Rock Café na Malém náměstí. Hokejové zápasy zde promítají na velkoplošném plátně a návštěvníci se mohou těšit také na speciální menu.

Terasy Harfa

Jedinečným místem, kde lze v Praze sledovat jednotlivé zápasy jsou i Terasy Harfa na střeše obchodního centra Galerie Harfa.

„Ve speciální Coca-Cola chill out zóně budeme společně fandit nároďáku u velkoplošné projekce. Promítat se budou všechna hokejová utkání až do 26. května. Tak doražte s přáteli a vychutnejte si kouzlo společného fandění!," láká na svém webu fanoušky OC Galerie Harfa.

SOU100 Žižkov

K fandění našim hokejistům láká další žižkovský podnik s názvem SOU100 Žižkov, který si pro fanoušky připravil novou velkoplošnou obrazovku, díky které na zájemce čeká kvalitní hokejový zážitek. Pro návštěvníky je navíc připraveno speciální menu. Navíc ten, kdo si správně tipne výsledek zápasu vyhraje čepici, šálu nebo puk!

Počernický pivovar

Milujete hokej a pivo zdarma? Počernický pivovar láka na jedinečnou akci. Stačí když si správně tipnete, jak zápas dopadne a dostanete pivo na účet podniku.

A kam dál?

Přímé přenosy hokejového mistrovství můžete sledovat na několik dalších místech v Praze. Hokejovou atmosféru při sledování hokeje nabízí například restaurace Fat Cat v Karlově ulic v centru Prahy, Pivovar Hostivar H2 - i zde rozdávají za správný tip výsledku zápasu dárek, restaurace Šeberák v Kunraticích, na velký sál kam se vejde plno fanoušku láká také Papas bar na Starém městě, Turnovská pivnice Waltrovka, která láká na své speciální hokejové menu a mnoha dalších podniků