Mnozí z nás při procházkách Prahou často narazí na nějakou budovu, památník či jinou stavbu, která nás uchvátí, nebo alespoň zaujme. Přitom tam stojí opomíjená lidmi a pro mnohé je už zcela zapomenutá.

Právě tato místa chce znovu odhalit a získat jim své místo na slunci Pražská informační služba (PIS), která zahajuje novou soutěž. Ve spolupráci s městskými částmi a magistrátem vyhlašuje soutěž pro Pražany nazvanou Zapomenutá místa Prahy. ,,Zapomenutými místy chceme zahraničním i tuzemským návštěvníkům nabídnout nové, atraktivní lokality po celém hlavním městě. Posílit tak turistický ruch a tím podpořit podnikatele i kulturní život v městských částech,“ řekla ředitelka PIS Lucie Ramnebornová.

Připomněla, že Praha má neuvěřitelné množství pozoruhodných zákoutí a památek nevšedních svou minulostí, jako je například Keltský menhir, socha s veslem přímo na Hradčanském náměstí nebo zasypaný bazén pod Barrandovskými terasami, kolem nichž denně chodíme, ale jsou nám neznámá.

Veřejnost se do soutěže zapojí jak zasláním zajímavého místa s fotografií a jeho popisem, tak doplněním již stávajících míst na stránkách o další informace či fotografie.

Na portále www.zapomenutamistaprahy.cz už teď mohou zájemci najít inspiraci a veškeré informace k soutěži. Losování o hodnotné ceny, například notebook, lístky na festival Dvořákova Praha nebo permanentky do Žlutých lázní, se bude konat 16. září.

Adresy pro zasílání tipů:

poštou – Pražská informační služba (Arbesovo náměstí 70/4, 150 00 Praha 5)
elektronicky – zapomenutamista@pis.cz
osobně – ve všech Turistických informačních centrech