Horko před kamerou

Hledání nových politických tváří ale není vůbec snadné. V Praze v prvním kole castingu přichází v první hodině pouze jeden kandidát. „Většinou ale chodí zhruba sedm až deset lidí. Pouze v Jihlavě přišli jen dva, to bylo slabé,“ hlásí produkční akce Jakub Antoš.
Proč jste přišel? Co vás v politice nejvíce štve? Co byste řekl voličům, aby vybrali právě vás? Takové a mnoho dalších otázek musel absolvovat, stejně jako všichni ostatní, i první pražský kandidát Bohumil Vejtasa z Prahy 1.

Pokusí se získat hlasy voličů

I on se možná dostane na kandidátku strany Občané.cz, která se ve svém projektu Hledáme superobčany.cz snaží najít vhodné osoby, které se v říjnu pokusí získat hlasy voličů při předčasných volbách do parlamentu.

Bohumil Vejtasa nejprve odpověděl na několik krátkých otázek a poté se přesunul do samotného místa castingu. Tam ho zpovídali hned tři lidé, Petr Pelc, první místopředseda strany, Ivan Pilný, další člen strany a populární herečka Alice Bendová.

Po skončení rozhovoru následovalo opět několik krátkých otázek. Po celou dobu probíhalo vše za přítomnosti kamer a mikrofonů.

„Tak si nejlépe vyzkoušíme, jak dobře umí zájemce komunikovat s kamerou respektive médii. Většina lidí, kteří na náš casting přišli, vědí, co chtějí, ale neumí to pak před kamerou už tak dobře říct. Několik vhodných kandidátů jsme na našich cestách přesto našli, musí se samozřejmě dále učit,“ sdělil Ivan Pilný, který je mimo jiné předsedou představenstva Českého Telecomu.

V současné době jsou to podle Jakuba Antoše hned tři lidé, kteří se z konkurzu dostanou až na kandidátky strany.

„Nejméně jeden z nich bude určitě hodně vysoko,“ doplnil.

Přestože včera o vstup do politiky ze strany veřejnosti nebyl veliký zájem, Hledáme superobčany.cz ve svých akcích pokračují. Dnes budou ve stejný čas a na stejném místě hledat nové tváře znovu. A na místo se vrátí ještě po oba dva dny o nadcházejícím víkendu.

Cítím se normálně

A jak zhodnotil své účinkování v castingu zmíněný Bohumil Vejtasa?

„Cítím se normálně. Líbí se mi, že to bylo důkladně a profesionálně připravené. V politice se pohybuji dlouho, jen hledám správné spojence. Mám určitě chuť do politiky aktivně vstoupit,“ řekl na závěr.

Samozřejmě i tentokrát pod dohledem kamer. Jestli s ním budou chtít Občané.cz dál spolupracovat, musejí ještě rozhodnout. Šance tu prý ale jsou.