Změny potrvají do úterý 26. března. Podle Dopravního podniku tak startuje sezóna oprav v hlavním městě. Jedná se o první rozsáhlejší opravu tramvajové sítě v Praze v letošním roce. Z tohoto důvodu bude po celou dobu stavebních prací obousměrně přerušen provoz tramvají v úseku Těšnov – Vltavská.

Tramvajová trať na Hlávkově mostě je uložena na velkoplošných panelech. V rámci její opravy pracovníci Dopravního podniku panely demontují, nahradí poškozené kusy a kompletně vymění asfaltový povrch a pryžové profily, na kterých jsou velkoplošné panely umístěny. Kromě toho vymění kolejnice a dožívající výhybkové systémy v úseku. Oprava tramvajové tratě bude probíhat v celém úseku od kolejového trojúhelníku u stanice metra Vltavská, respektive u Antonínské ulice až po křižovatku ulic Těšnov, Na Poříčí a Na Florenci.

Barrandovský most - pokládka povrchu 22. srpna 2023.
Oprava Barrandovského mostu v Praze skončí letos, práce začnou 11. března

„Tramvajová trať je v tomto úseku vlivem stáří skutečně dožilá a opravu musíme opravdu provést. Pokud by k ní nedošlo, hrozilo by reálné riziko, že by mohlo dojít k havárii. Při vzestupu teplot na jaře by totiž mohlo dojít k vzedmutí panelů, které jsou po devíti letech od poslední opravy různě pootočené nebo poškozené stejně jako pryžové profily, které upevňují kolejnice k panelům. Vzedmutí panelů by znamenalo poškození kolejnic a okamžité zastavení provozu,“ vysvětlil důvody plánované opravy tramvajové tratě Miroslav Penc, vedoucí jednotky Dopravní cesta Tramvaje DPP.

V rámci dočasného a omezeného návratu tramvají na Libeňský most dojde k dalším dopravním opatřením. Úsek dlouhý zhruba 600 metrů mezi tramvajovou zastávkou Libeňský most a stanicí metra či zastávkou Palmovka mohou cestující přejít pěšky nebo využít náhradní autobusovou dopravu X25, která bude jezdit v úseku Palmovka – Libeňský most.

Změny tras tramvajových linek

Linka č. 1 bude ve směru od Sídliště Petřiny ukončena v zastávce Libeňský most.

Linka č. 6 bude ve směru z centra ze zastávky Výstaviště odkloněna přes zastávky Nádraží Holešovice (v Partyzánské ulici), Trojská a Ke Stírce do zastávky Kobylisy (nástupní zastávka Březiněveská).

Linka č. 14 bude ve směru z centra ze zastávky Bílá labuť odkloněna přes zastávky Florenc, Křižíkova, Invalidovna, Palmovka, Balabenka, Nádraží Libeň a Hloubětín do obratiště Lehovec.

Linka č. 25 bude ve směru z centra ze zastávky Dělnická odkloněna přes zastávky Ortenovo náměstí a Nádraží Holešovice do obratiště Výstaviště.

Linka č. 27 bude ve směru z centra ze zastávky Výstaviště odkloněna přes zastávky Nádraží Holešovice (v Plynární ulici), Ortenovo náměstí, Dělnická a Maniny do zastávky Libeňský most.

Linka č. 94 bude rozdělena na dvě části:
- ve směru od Slivence odkloněna ze zastávky Strossmayerovo náměstí přes zastávky Vltavská, Holešovická tržnice, Dělnická, Ortenovo náměstí a Nádraží Holešovice do obratiště Výstaviště
- ve směru od Lehovce je zkrácena do zastávky Palmovka.

V denním provozu zůstává tramvajová linka č. 31 v trase Spojovací – Ohrada – Palmovka – Balabenka – Vysočanská.

Zřizují se zastávky Libeňský most (na Libeňském mostě):
- nástupní u křižovatky se sjezdovou rampou do ulice U Libeňského mostu,
- výstupní u křižovatky se sjezdovou rampou do Štorchovy ulice.

Zdroj: Dopravní podnik hlavního města Prahy