Celý boj trval sedm hodin a stál život všechny parašutisty – šest jich spáchalo sebevraždu, jeden zemřel na následky utrpěných zranění. Němci, kteří do akce nasadili okolo 800 mužů, měli čtyři lehce zraněné.

I letos si smrt československých hrdinů připomněla veřejnost u chrámu v Resslově ulici. Byl mezi nimi i německý velvyslanec Christoph Israng. Ten později na sociálních sítích vyvolal spoustu reakcí svým prohlášením. „Odvaha a přesvědčení parašutistů, kteří v roce 1942 provedli jediný úspěšný útok na některého z hlavních nacistických masových vrahů, zůstávají dodnes vzorem,“ napsal totiž.

Okamžitě se mu dostalo ocenění ze všech možných stran. „Skutečně oceňuji, že vraha nazýváte vrahem. Kéž by takové sebereflexe byli schopni všichni u nás a nazývali bychom lidi jako Gottwald, Zápotocký atd. masovými vrahy a neakceptovali mávání vlajkami se symboly zločinného režim. A pohrobky zločinců v parlamentu držící vládu u koryta,“ napsal například Michal Minarovic.

Na Facebooku zase reagoval při sdílení fotografie velvyslance u kostela Martin Řezníček. „Kdy asi najdeme podobný příspěvek na profilu velvyslanectví Ruska?“ptal se.

Německý velvyslanec v podobném duchu hovořil i loni. "Češi a Slováci jsou právem pyšní na parašutisty, kteří v roce 1942 provedli jediný úspěšný atentát na jednoho z největších nacistických masových vrahů. Jejich odvaha a přesvědčení jsou vzorem dodnes – i pro mne jako důstojníka Bundeswehru v záloze," uvedl tehdy.

Z českých politiků a veřejně známých osobností si na smrt v kryptě vzpomněli například ministr obrany Lubomír Metnar (za ANO) nebo někteří poslanci a europoslanci.