Unikátní koncert se uskuteční v sobotu 10. února v O2 universum v Praze a to rovnou dvakrát. Parádní podívanou na oblíbený film doplní devadesátičlenný symfonický orchestr v čele s renomovaným dirigentem Ernstem van Tielem.

První díl s názvem Harry Potter a kámen mudrců se bude promítat na velkém šestnáctimetrovém plátně ve vysokém rozlišení s českým dabingem.

Z filmu Harry Potter a Fénixův řád. Ron, Harry a Cho Changová procvičují kouzla
KVÍZ: Expecto patronum. Ovládáte kouzelné formule lépe než samotný Harry Potter?

„Máme obrovskou radost, že se série filmových koncertů o Harrym Potterovi opět vrací do České republiky a že českému publiku můžeme v Praze znovu nabídnout tuto jedinečnou podívanou. I když samotný film známe téměř všichni, spojení s živým 90členným symfonickým orchestrem Filharmoniků města Prahy bude zážitkem z úplně jiné dimenze,“ říká Tibor Engler, producent českých koncertů.

Série filmových koncertů se koná po téměř padesátce zemí světa a od roku 2016 je zhlédlo přes tři miliony diváků. Do roku 2025 bude mít Harry Potter a kámen mudrců in Concert za sebou více než 2973 představení.

Harry Potter

Ve filmu Harry Potter a Kámen mudrců se Harry Potter na své 11 narozeniny dozví, že je sirotkem po dvou čarodějích a že i on sám má magické schopnosti.

Ve škole čar a kouzel v Bradavicích se naučí, jak hrát famfrpál a zahraje si napínavou hru „živých“ šachů na cestě k temnému čaroději, který si dal za cíl zničit ho.

„Filmová série Harry Potter je jedním z ojedinělých kulturních fenoménů, který stále přináší potěšení milionům fanoušků po celém světě. Velmi nás těší, že můžeme poprvé v historii poskytnout divákovi jedinečně možnost poslechnout si oceňovanou hudbu, v živém podání symfonického orchestru, a zároveň si užít i milovaný film promítaný na velkém plátnu. Bude to rozhodně nezapomenutelný zážitek,“ říká Justin Freer, prezident CineConcerts a producent série filmových koncertů o Harrym Potterovi.

„Harry je na celém světě synonymem vzrušení a proto věřím, že díky filmovém koncertu s živou hudbou propojenou s filmem si diváci užijí návrat do tohoto magického světa,“ doplňuje Brady Beaubien z CineConcerts, producent série filmových koncertů o Harrym Potterovi.

Zdroj: Deník/Radek Cihla