Pavel Blažek (ODS) se měl sejít s poradcem bývalého prezidenta Miloše Zemana, Martinem Nejedlým, v jednom z pražských podniků. O setkání informoval server Seznam Zprávy, jehož reporéři s Blažkem mluvili přímo u restaurace. 

Podle ministra bylo setkání náhodné, když se v restauraci schovával před vydatnou bouřkou, která metropoli ten den zasáhla. 

„Vzhledem k nevídané bouřce, v jejímž průběhu nebylo možné restauraci opustit, jsem si přisedl k jejich stolu. Po čase se objevili redaktoři Seznam zprávy Jelínková a Valášek a snažili se zjišťovat, co dělám v jedné restauraci s panem Nejedlým. Bylo to tak, jak popisuji. Sděluji to proto, že chci předejít jakýmkoliv konspirativním smyšlenkám. Žádná konspirace se na veřejném místě za přítomnosti desítek ostatních hostů restaurace skutečně nekonala," uvedl Blažek na svém profilu na sociální síti X (dříve Twitter).

Ministr svou schůzku komentoval i v Senátu, kdy odpovídal na dotaz Jiřího Čunka (KDU-ČSL).

Spolek Milion chvilek svolalo happening na pražském Klárově. 

„Nejde o protest proti celé vládě. Cílem je ukázat Petru Fialovi, že občanská společnost stojí za tím, aby nedůvěryhodného Pavla Blažka odvolal. A nehazardoval tak zbytečně s důvěrou občanů v politickou reprezentací," stojí na webu Milionu chvilek.

Blažek chtěl mluvit na demonstraci za své odvolání, Milion chvilek ho nenechal

Pavel Blažek (ODS) na událost sám přišel a chtěl své jednání vysvětlit. Organizátoři akce mu však nedovolili na pódiu vystoupit.

Víc než sto účastníků protestu poblíž úřadu vlády na ministra křičelo "hanba" a "demisi" a někteří z nich se podle zpravodajky ČTK za ním vydali k budově úřadu, kam se vrátil. Blažek čelí kritice kvůli setkání s lobbistou a exporadcem prezidenta Miloše Zemana Martinem Nejedlým a kvůli kauze kupčení s městskými byty v Brně.

Organizátoři Blažkovi řekli, že jim jeho vystoupení na demonstraci vybízející premiéra Petra Fialu (ODS) k jeho odvolání nepřijde vhodné. Účastníci demonstrace na ministra pískali. Podle spolku Milion chvilek je Blažkovo chování dlouhodobě nepřípustné.