Společně s transparentem nad vchod umístili aktivisté a aktivistky sochám na budově, které symbolizují zemědělské aktivity, papírové helmy a do rukou makety ve tvaru motorové pily. 

Výzvu pro ministra zemědělství a Lesy ČR k větší ochraně starých lesů v majetku státu podepsalo přes 21 tisíc lidí, jejich křestní jména četl před ministerstvem jeden z protestujících.

Na kácení lesů zejména v lokalitě Východní Krušnohoří upozorňuje organizace Greenpeace několik let. V letošním roce zároveň spustili kampaň Nekácejte.cz - ta má za cíl omezení kácení v lesních porostech starších 120 let. 

"Přinesli jsme jasné důkazy o tom, že staré lesy v Česku nemají dostatečnou ochranu. Krušnohorské bučiny jsou součástí Evropsky významné lokality, přesto se zde hospodaří jako v hospodářském lese. Lesy ČR sice s velkou pompou a za účasti ministrů oznamují zřízení 250 hektarů bezzásahových zón, ale to území ve skutečnosti není ještě ani vykolíkováno. Navíc se ta samá firma odvolává proti zákazu kácení na 1200 hektarech, které požaduje Ústecký krajský úřad. A staré listnaté porosty ve Ždánickém lese na jižní Moravě, kde Lesy ČR v uplynulých letech rozjely masivní kácení, ani žádnou ochranu nemají. To je nepřijatelné. Žádáme proto, aby ministr zemědělství Marek Výborný nařídil Lesům ČR přestat kácet staré lesy. Jedná se o unikátní ekosystémy a výzvu za jejich větší ochranu podepsalo již přes 21 tisíc lidí," řekla vedoucí kampaně Nekácejte.cz Nikol Krejčová.