Zkuste si dnes tipnout o jaké místo na fotografiích se jedná! Rozluštění tohoto kvízu přineseme spolu s další fotografickou hádankou v pondělí. Zároveň vám prozradíme i několik zajímavostí spojených s místem, které jste měli poznat.

Vydejte se s námi na místa hodně známá, ale třeba i netradiční, která jste cestou po hlavním městě míjeli bez povšimnutí nebo jste na nich nikdy nebyli.

Kvízový seriál vychází každé pondělí a čtvrtek. Ověřte si s námi jak dobře znáte Prahu.

Řešení minulého kvízu

V minulém kvízu jste měli poznat Olšanské hřbitovy, největší pohřebiště v Praze i v České republice s rozlohou přes 50 hektarů.

Hřbitovy se nachází v Praze 3 a ulice Jana Želivského je rozděluje na dvě části, které jsou tvořeny celkem dvanácti hřbitovy. Na Olšanských hřbitovech se nachází přes 25 tisíc hrobek, 200 kaplových hrobě, 65 tisíc hrobů, 20 tisíc urnových hrobů, šest kolumbárií a dvě rozptylové loučky.

Na Olšanských hřbitovech najdete hroby spousty známých osobností, například Karel Jaromír Erben, Viktor Dyk, Karel Havlíček Borovský, Jan Werich, Jiří Voskovec, Ladislav Smoljak, Ivan Hlinka, Jaroslav Ježek, Jan Palach.

close Fotokvíz: Poznáte místo v Praze? info Zdroj: Deník/Radek Cihla zoom_in Fotokvíz: Poznáte místo v Praze?

Součástí místa jsou i pohřebiště padlých českých legionářů a rudoarmějců z 1. světové války, obětí bitvy u Drážďan, obětí Pražského povstání, vojáků zezemí Commonwealthu, Rudé armády či Ruské osvobozenecké armády z 2. světové války.

Pro usnadnění nabízíme tyto možnosti: