Zkuste si dnes tipnout o jaké místo na fotografiích se jedná! Rozluštění tohoto kvízu přineseme spolu s další fotografickou hádankou ve čtvrtek. Zároveň vám prozradíme i několik zajímavostí spojených s místem, které jste měli poznat.

Vydejte se s námi na místa hodně známá, ale třeba i netradiční, která jste cestou po hlavním městě míjeli bez povšimnutí nebo jste na nich nikdy nebyli.

Kvízový seriál vychází každé pondělí a čtvrtek. Ověřte si s námi jak dobře znáte Prahu.

Řešení minulého kvízu

V minulém kvízu jste měli poznat Centrální park Pankrác, který se nachází mezi sídlištěm Pankrác a budovou České televize na Kavčích Horách.

Jedná se travnatou plochu mezi domy pankráckého sídliště v Nuslích. Součástí parku je také dětské hřiště a arboretum s desítkami stromů, z nichž některé zasadili občané Prahy 4. V této oáze zeleně uprostřed rušného velkoměsta slouží návštěvníkům k odpočinku kromě travnatého prostoru více než 40 kvalitních laviček.

Vybudován byl v parku také seniorpark, který nabízí několik cvíčících strojů a stal se tak oblíbeným místě pro setkávání seniorů z Prahy. Další sportovní využití nabízí i hřiště na petanque nedaleko kavárny Na půl cesty a potěšit návštěvníky může i vodotrysk.

close Fotokvíz: Poznáte místo v Praze? info Zdroj: Deník/Radek Cihla zoom_in Fotokvíz: Poznáte místo v Praze? Park je každý den od 7 do 22 hodin pod dohledem správce. Do parku bylo instalováno několik malých soch srnek, které symbolicky vítají návštěvníky. Tyto sochy nahradily původní sochu srny, kterou před lety ukradl neznámý vandal. Občas se v parku konají kulturní akce Prahy 4.

„Kromě oázy zeleně uprostřed rušného velkoměsta tak Centrální park na Pankráci poskytuje našim obyvatelům i další příležitosti k trávení volného času. Potvrzuje se, že park je naší chloubou, skutečnou výkladní skříní Prahy 4,“ poznamenal k parku starosta Pavel Horálek.

Pro usnadnění nabízíme tyto možnosti: