Zkuste si dnes tipnout o jaké místo na fotografiích se jedná! Rozluštění tohoto kvízu přineseme spolu s další fotografickou hádankou v pondělí. Zároveň vám prozradíme i několik zajímavostí spojených s místem, které jste měli poznat.

Vydejte se s námi na místa hodně známá, ale třeba i netradiční, která jste cestou po hlavním městě míjeli bez povšimnutí nebo jste na nich nikdy nebyli.

Kvízový seriál vychází každé pondělí a čtvrtek. Ověřte si s námi jak dobře znáte Prahu.

Řešení minulého kvízu

V minulém kvízu jste měli poznat park Kampa, který se nachází v jižní části ostrova Kampa na Malé Straně v Praze 1, mezi hlavním tokem Vltavy a jejím ramenem – Čertovkou. Park vznikl po druhé světové válce po předchozím propojení historických zahrad.

Ostrov Kampa vznikl vybudováním Čertovky, uměle vytvořeného ramena Vltavy. Ostrov byl postupně zvyšován přirozenými náplavami i navážkami, zejména po velkém požáru Malé Strany a Hradčan v roce 1541, a jeho břehy dostaly pevnou podobu po roce 1600. Již od konce 13. století začaly v těchto místech vznikat mlýny a zahrady. Pak došlo ke spojení těchto zahrad a vznikl park. Stávající parková úprava je ve volném anglickém krajinářském slohu z let 1947–1948.

close Fotokvíz: Poznáte místo v Praze? info Zdroj: Deník/Radek Cihla zoom_in Fotokvíz: Poznáte místo v Praze? Jeho podlouhlý tvar se rozprostírá od tzv. Werichovy vily a Lichtenštejnského paláce směrem na jih až k Jechentalovým domům. Na západní straně je park ohraničen Čertovkou, na východní řekou Vltavou.

Park má v severojižním směru dvě hlavní cesty, jedna vede podél Čertovky, druhou je ulice U Sovových mlýnů. U obou jsou vysázeny jírovce, javory a další vzrostlé stromy. Dominuje jim památný strom – platan javorolistý.

Zhruba v polovině východní strany parku je objekt bývalých Sovových mlýnů, ve kterém od roku 2002 sídlí Museum Kampa. Jižně od něj je budova bývalého Michnovského letohrádku, která je kulturní památkou. Kulturní památkou je i bývalý zahradní domek nad Čertovkou na západní straně parku.

Zdroj: Wikipedie

Pro usnadnění nabízíme tyto možnosti: