Zkuste si dnes tipnout o jaké místo na fotografiích se jedná! Rozluštění tohoto kvízu přineseme spolu s další fotografickou hádankou ve čtvrtek. Zároveň vám prozradíme i několik zajímavostí spojených s místem, které jste měli poznat.

Vydejte se s námi na místa hodně známá, ale třeba i netradiční, která jste cestou po hlavním městě míjeli bez povšimnutí nebo jste na nich nikdy nebyli.

Kvízový seriál vychází každé pondělí a čtvrtek. Ověřte si s námi jak dobře znáte Prahu.

Řešení minulého kvízu

V minulém kvízu jste měli poznat Náměstí Míru, lidově "Mírák", které se nachází v obvodu Prahy 2 ve Vinohradech.

Bylo založeno v roce 1884 jako Purkyňovo náměstí. Jeho název byl během let několikrát změněn na Mírové náměstí, Vinohradské náměstí, Říšské náměstí a od roku 1948 až do dnes nese název Náměstí Míru.

close Fotokvíz: Poznáte místo v Praze? info Zdroj: Deník/Radek Cihla zoom_in Fotokvíz: Poznáte místo v Praze? Vnitřní část náměstí je upravena jako park, ve kterém se nachází alegorická socha Míru z roku 1979 a památník bratří Čapků z roku 1995 a hlavně dominanta celého náměstí - kostel sv. Ludmily, jehož základní kámen byl položen roku 1888.

Kostel sv. Ludmily je typická neogotická památka, která byla postavena z iniciativy představitelů obce podle návrhů architekta Josefa Mockera. Zasvěcen sv. Ludmile byl o pět let déle, tedy roku 1893. V dalších letech byl dotvářen jeho bohatý interiér a v roce 2022 byl kostel povýšen na baziliku minor.

Po obvodu náměstí se nachází několik významných budov, například Národní dům, který byl postaven v roce 1894 a také Vinohradské divadlo, které bylo postavené na místě bývalé usedlosti Eichmanka. Nachází se zde i Úřad městské části Praha 2.

Zdroj: MČ Praha 2

Pro usnadnění nabízíme tyto možnosti: