Zkuste si dnes tipnout o jaké místo na fotografiích se jedná! Rozluštění tohoto kvízu přineseme spolu s další fotografickou hádankou ve čtvrtek. Zároveň vám prozradíme i několik zajímavostí spojených s místem, které jste měli poznat.

Vydejte se s námi na místa hodně známá, ale třeba i netradiční, která jste cestou po hlavním městě míjeli bez povšimnutí nebo jste na nich nikdy nebyli.

Kvízový seriál vychází každé pondělí a čtvrtek. Ověřte si s námi jak dobře znáte Prahu.

Řešení minulého kvízu

V minulém kvízu jste měli poznat Radotínský most, který je dvojicí mostních staveb na Pražském okruhu, které překlenují údolí Vltavy a Berounky.

Fotokvíz: Poznáte místo v Praze?
Fotokvíz: Poznáte místo v Praze? Ověřte si, jak dobře znáte naši metropoli

Fyzicky na sebe obě stavby plynule navazují a tvoří jediný most, z úředního hlediska jde však o dvě různé stavby, každá z částí má jiné konstrukční řešení a jiného dodavatele.

Fotokvíz: Poznáte místo v Praze?Fotokvíz: Poznáte místo v Praze?Zdroj: Deník/Radek CihlaProvoz na mostě byl zahájen 20. září roku 2010 a je označován za nejdelší v České republice.

Pod mostem se nachází Lahovická cyklolávka, jejíž výstavba probíhala mezi lety 2010 a 2014 a vede po ní cyklotrasa A102, spojující levý a pravý břeh Vltavy.

Pro usnadnění nabízíme tyto možnosti: