Zkuste si tipnout jméno místa na fotografiích! Rozluštění tohoto kvízu přineseme spolu s další fotografickou hádankou v příštím díle. Zároveň vám prozradíme i několik zajímavostí spojených s místem, ulicí či budovou, které jste měli poznat.

Proto se s námi vydejte na místa hodně známá, ale třeba i netradiční, která jste cestou po hlavním městě míjeli bez povšimnutí nebo jste na nich nikdy nebyli.

Řešení minulého kvízu

V minulém kvízu jste měli poznat park Folimanka v Praze 2.

Park se rozkládá na pomezí Vinohrad, Nuslí a Nového Města, v prostoru mezi potokem Botičem, Novoměstskými hradbami a ulicí Bělehradskou v Nuselském údolí.

Park Folimanka v Praze 2.Park Folimanka v Praze 2.Zdroj: Deník/Lucie Štrachová

Lokalita svůj název dostala po již neexistující usedlosti a vinici, jejíž první majitel se jmenoval Jakub Foliman (Forman). Roku 1930 zde byly vystavěny nové činžovní domy, vznikla tak ulice Na Folimance a ulice Fričova vedoucí k Nuselským schodům. Nahoře vedle Karlova a vedlejších schodů proti "Budči" do Bělehradské ulice bylo postaveno koupaliště Na Folimance s otevřeným bazénem, fungujícím pro veřejnost ještě v šedesátých letech 20. století. Usedlost Folimanka byla zbourána při stavbě Nuselského mostu v roce 1969.

Jméno Folimanka nese i sportovní hala postavená v letech 1972–1976 podle návrhu architekta Jiřího Siegla.

Víte, o jaké místo v hlavním městě se jedná?
FOTOKVÍZ: Poznáte lokalitu v hlavním městě?