Městská show spojí v Praze motorsport a zábavu. Závodní jezdci se v sobotu 17. srpna přesunou do centra Prahy a jejích ikonických ulic, kde se veřejnosti představí vůz Formule 1.

„Když přivezeme celou show do města, je to obvykle poprvé, co většina diváků naživo vidí závodní monopost. Když ho poprvé vidí a slyší zblízka, jsou šokováni, jak je rychlý a hlasitý. Na konci show vždy jásají. A my jsme nadšení, že můžeme Red Bull Showrun představit právě v Praze,“ představuje nadcházející akci Chris Gregory z týmu Red Bull Racing a dodává, že se těší na kulturu a gastronomii, kterou je Praha proslulá.

Red Bull Showrun Trailer. | Video: se svolením Red Bull

V Praze se objeví ikonický vítězný vůz RB7 nasazený pro rok 2011. V něm během osmnácti velkých cen dosáhli dvanácti vítězství slavní jezdi jako Sebastian Vettel a Mark Webber.

„RB7 je vůz s výkonem 750 koní a osmiválcovým motorem o objemu 2 400 cm3, který dokáže točit až 18 000 otáček za minutu, váží přibližně 650 kg a dokáže zrychlit na 100 km/h za méně než 3 sekundy,“ popisuje vůz Chris Gregory z týmu Red Bull Racing.

Praha jako velká výzva

Vozy Formule 1 vyžadují zcela hladký povrh, který je ideální pro jejich rychlejší jízdu. Člen týmu Chris Gregory popsal, že před akci je vždy nutné zkontrolovat kvalitu silnice pro potvrzení, že je pro vůz bezpečná.

„S místními produkčními společnostmi zajistíme i co nejbezpečnější podmínky pro fanoušky," doplnil. Podle Gregoryho bude také výzvou během horkého srpna uchladit motor vozu. K tomu bude využitý suchý led před chladiči. Doba jízdy bude zároveň omezena na přibližně 5 až 7 minut.

Přesnou lokalitu akce organizátoři ještě upřesní, nyní je ale jasné, že se bude konat v samotném srdci metropole. Pro zájemce, kteří budou chtít mít vůz Formule 1 opravdu na dosah, bude spuštěn prodej vstupenek, aby si mohli zajistit místa na tribunách. Další informace bude možné zjistit na začátku června na webu redbull.com.