V Letenských sadech už probíhají přípravy na festival. Práce na stavbách cirkusových šapito a ohrazení areálu probíhají šetrně k životnímu prostředí, například tím že těžká technika jezdí po gumových podložkách aby nebyly poškozeny travnaté plochy.

close Přípravy na Mezinárodní festival nového cirkusu a divadla Letní Letná. info Zdroj: Deník/Radek Cihla zoom_in Přípravy na Mezinárodní festival nového cirkusu a divadla Letní Letná.

Festival do necelých tří týdnů koncentruje to nejlepší z tuzemského i zahraničního nového cirkusu, divadla a hudby.

„Jedná se tak o jedinou přehlídkou svého druhu a rozsahu v České republice a okolních zemích," říkají organizátoři. Návštěvníky čeká kromě večerních představení i divadelní program pro děti a také doprovodný program, který je pro ně připraven z velké části zdarma a vyplňuje celý den.

Od workshopů přes výtvarné či cirkusové dílny až po koncerty a open-air akce. Pro děti jsou připraveny i dva druhy příměstských táborů. A především hlídání během představení. 

Cirkus Cirkör a Propane Punk show na Letní Letné.

Tábory mohou rodiče pro své potomky volit dva: Letní Letňák na 10 dní, během kterého děti nazkouší divadelní představení a absolvují každý den cirkusové workshopy; a Letňáček PLUS, což je víkendový příměstský tábor s obdobným programem. Noční hlídka neboli večerní hlídání funguje po celou dobu festivalu.

Slavnostní zahájení

Oslavu dvaceti let existence zahájí festival unikátní poctou novému cirkusu. Zahajovací představení je veřejnosti přístupné zdarma a k vidění bude jen dvakrát – 16. a 17. srpna od 21 hodin. Program bude zdarma.

| Video: Youtube

Návštěvníkům se představí přes 50 umělců z Čech i zahraničí ve výjimečném projektu připraveném pouze pro Letní Letnou s názvem Pocta novému cirkusu.

V duchu Letní Letné se spojí švédský soubor Cirkus Cirkör s českými akvabelami a akrobaty z Cirk La Putyka, Losers Cirque Company a AirGym Art Company a vytvoří show, kterou bude možné vidět pouze v tyto dva dny a už nikdy více!

Čeští a švédští umělci, akrobaté a plavci budou mít jedinečnou příležitost společně tvořit několik dní před oficiálním zahájením festivalu a následně publiku představí dílo, které vzdává hold novému cirkusu a ve kterém se budou mísit čtyři živly: oheň, vzduch, voda a láska.