Tisíce lidí si každoročně zpestřuje letní teplé měsíce hudbou a množstvím festivalů. Jen v metropoli jsou jich v plánu desítky. Přitom na ty největší z nich už je zahájený předprodej vstupenek. Ceny se pohybují od stovek po tisíce, záleží na délce festivalu a vystupujících interpretech.

Respect festival se vrací na Štvanici

Letní sezonu mimo jiné zahájí Respect festival, který vyvrcholí 15. a 16. června dvoudenní Open Air přehlídkou na ostrově Štvanice, kam se po dlouholeté pauze vrací. Respect Festival je věnován Karlu Schwarzenbergovi, který stál u jeho zrodu, a zaměřuje se na kulturní rozmanitost a toleranci.

„Opět jsme pro vás namíchali tu nejpestřejší směs, kterou nikde jinde neuslyšíte, od mizejících tradic po současné globální fúze, od veteránů žánru po horké novinky. Uslyšíte hudebníky z Turecka, Pákistánu, Izraele, Finska, Francie, Mongolska i Velké Británie, tradičně silně zastoupený africký kontinent letos bude reprezentovat Mali, Maroko, Egypt, Nigérie, Niger a Alžírsko,“ zvou organizátoři.

Zájemci se můžou těšit na vystoupení The Breath z britských ostrovů, tradiční hudbu z Balúčistánu v podání Ustad Noor Bakhsh nebo Duo Ruut z Estonska. Dvoudenní vstupenka na festival vyjde na 900 korun. K zakoupení je do 14. června.

Prague Open Air v Ledárnách a Občanské plovárně

Pražský OpenAir se bude konat od 28. května do 12. září a každý týden nabídne hned několik koncertů. Lidé za nimi můžou vyrazit do Ledáren Braník u zastávky Pobřežní cesta nebo na Občanskou plovárnu.

„Koncertní areál Ledárny Braník najdete hned vedle historické budovy branických Ledáren na Praze 4. Areál vám kromě skvělých koncertů nabídne také dostatek prostoru pro letní relax a komfortní zázemí s pestrou gastro nabídkou. Scénu Občanské plovárny najdete na Malé Straně mezi Úřadem vlády a Čechovým mostem,“ upřesňují organizátoři.

V programu je česká produkce jako kapela Jelen, Jasná páka, Kamil Střihavka nebo Pražský výběr. Ze další produkce festival nabídne koncert kapely J.A.R, vystoupení slovenské kapely No Name nebo Jamaron. Vstupenky už jsou v prodeji a vyjedou na několik stovek za koncert. Mezi další chystané festivaly patří třeba Letní Letná, Metronome nebo Mezi ploty.

Přehled pěti nejzajímavějších letních akcí:

Respect festival (hudební) – 15. - 16. 6.
Metronome (hudební) – 20. - 22. 6.
Prague OpenAir (hudební) – 28. 5. - 12. 9.
Letní Letná (hudební, cirkusový, divadelní) – 14. 8. - 1. 9.
Skautská alternativa (hudební) – 6. - 7. 9.